W ostatnich dniach wystąpił szereg niespodziewanych awarii w ważnych instytucjach państwowych. W wielu rejonach Polski pojawiły się problemy z odbiorem kanałów telewizji publicznej, później szwankował komputerowy system „Źródło. Teraz Polska Agencja Prasowa poinformowała, że w miniony piątek nastąpiła awaria systemów informatycznych – głównego i zapasowego – PAP.

Od wczoraj informowaliśmy kilkakrotnie o kłopotach telewidzów z odbiorem sygnału TVP. Od soboty zakłócenia z oglądaniu programów Telewizji Polskiej mają mieszkańcy większości kraju.

Natomiast dzisiaj rano pojawiła się informacja, że w urzędach w całym kraju nie działa komputerowy system „Źródło”. RMF FM podało, że dziennikarzy rozgłośni poinformowano w Centralnym Ośrodku Informatyki MSWiA, iż „przez weekend wgrywano nową wersję oprogramowania systemu rejestrów. Po ponownym uruchomieniu tej wersji system nie zadziałał”.

O zaskakujących kłopotach poinformowała też Polska Agencja Prasowa. W miniony piątek po godz. 21.00 nastąpiła awaria systemów informatycznych – głównego i zapasowego. W związku z tym PAP przez około godzinę nie nadawał na bieżąco informacji. Artur Dmochowski, prezes instytucji, poinformował o zdarzeniu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a także zwrócił się do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o wyjaśnienie sprawy.