Ćwiczenia polskiego kontyngentu w Kosowie

  

Kompania manewrowa XXXV. Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego (KFOR) w Kosowie wzięła udział w treningu FOM (Freedom of Movement –  swoboda poruszania się), przeprowadzonym przez pluton inżynieryjny JLSG ENG ukraińskiej armii –  informuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Celem szkolenia było zapoznanie uczestników ze sposobami rozpoznania przepustu, wykrycia min-pułapek na trasie działania patrolu oraz rozpoznania i usuwania barykad i przeszkód blokujących drogę, z którymi mogą spotkać się żołnierze w rejonie misji – czytamy na portalu. 

Pierwsza część zajęć obejmowała pokaz statyczny oraz teoretyczne omówienie barier, przeszkód oraz blokad dróg, jakie mogą wystąpić nie tylko w rejonie misji, ale również w trakcie działań militarnych. Następnie ukraińscy instruktorzy przygotowali dla naszych żołnierzy pokaz ciężkiego sprzętu do usuwania barykad, robota do wykrywania min oraz działania psa wyszkolonego w tropieniu ładunków wybuchowych. W drugiej części szkolenia uczestnicy ćwiczyli praktycznie zdobytą wcześniej wiedzę teoretyczną – podaje DO RSZ.

Zajęcia odbyły się 12 grudnia br. w bazie Camp Maréchal de Lattre de Tassigny w Novo Selo.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MON,DO RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Teoria Bodnara obalona. Mamy nagranie z monitoringu sprzed celi Kosteckiego! FILM rozwiewa wątpliwości

nagranie z kamer monitoringu / Ministerstwo Sprawiedliwości / Służba Więzienna

  

Służba Więzienna udostępniła fragmenty zapisu monitoringu sprzed celi, w której przebywał Dawid Kostecki. W krótkim komunikacie przesłanym m.in. do naszej redakcji Ministerstwo Sprawiedliwości wyjaśnia, że est to odpowiedź na zarzuty Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który twierdził, że nie można sprawdzić monitoringu przed celą. Ujawnione fragmenty nagrań z monitoringu

Chodzi o słowa Adama Bodnara, który na antenie TVN twierdził, że sprawdzenie zapisu z kamer monitoringu jest niemożliwe.

Nie można sprawdzić zapisu z monitoringu, ponieważ na korytarzu prowadzącym do celi wyłączono światło .
- przekonywał Adam Bodnar.

Wątpliwości w tej sprawie rozwiewa Ministerstwo Sprawiedliwości.

W związku z zarzutem Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, że nie można sprawdzić monitoringu przed celą Dawida Kosteckiego załączamy materiał filmowy z monitoringu.
- czytamy w komunikacie.
[polecam:https://niezalezna.pl/284725-skad-wziely-sie-rany-na-ciele-kosteckiego-prokuratura-rozwiewa-watpliwosci-punkt-po-punkcie]

Na ujawnionych przez Służbę Więzienną dwóch fragmentach nagrania z kamer monitoringu widać korytarz więzienny przed celą, w której przebywał Kostecki.

Jedno nagranie ukazuje fragment obchodu w przeddzień śmierci Dawida Kosteckiego o godzinie 22:17, natomiast na drugim filmie jest fragment obchodu w dniu jego śmierci o godzinie 4:28.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl