Pomaska grozi Jarosławowi Kaczyńskiemu

  

Agnieszka Pomaska chwali blokowanie drogi na Wawel, gdzie Jarosław Kaczyński chciał złożyć kwiaty na grobie brata śp. Lecha Kaczyńskiego. Posłanka PO idzie dalej. -  Albo się cofnie, albo będzie miał problemy w poruszaniu się - powiedziała polityk w radiu TOK FM. 

W niedziele tłum KODziarzy nie chciał wpuścić prezesa PiS na Wawel. Jarosław Kaczyński jak co miesiąc przyjechał do Krakowa, aby złożyć kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich. Interweniowała policja.

Zdaniem posłanki PO to dopuszczalna forma protestu, bo... nikt nie blokował prezesowi PiS wejścia do kaplicy w katedrze wawelskiej. 

- Jarosław Kaczyński musi się liczyć z tym, że będzie widział różne formy protestu w kraju. I albo się cofnie, albo będzie miał problemy w poruszaniu się. Mam nadzieję, że  żyjemy jeszcze w wolnym kraju, a to jest taka forma protestu - skomentowała niedzielne wydarzenia w Krakowie Agnieszka Pomaska. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tok.fm
Tagi

Wczytuję komentarze...

Paryż wyszedł na ulice. Dziesiątki tysięcy osób stanęły w obronie wartości rodzinnych

/ Obraz sebagee z

  

Około 26 tys. osób uczestniczyło dzisiaj w manifestacji w obronie wartości rodzinnych i małżeńskich, która przeszła ulicami Paryża. Protesty odbyły się przeciwko państwowemu finansowaniu technik wspomaganego rozrodu (PMA) związkom homoseksualnym. "Jesteśmy tutaj, aby domagać się wycofania tego nieetycznego projektu ustawy" - powiedziała Ludovine de la Rochere, szefowa stowarzyszenia "La Manif pour tous" (Protest dla wszystkich), która w przeszłości organizowała demonstracje przeciwko małżeństwom homoseksualnym.

Jak pisze AFP, protest odbył się w przeddzień posiedzenia francuskiego Senatu w sprawie PMA. Na paryskie ulice wyszło jednak trzy razy mniej osób, niż 6 października 2019 roku, gdy w manifestacji przed głosowaniem w Zgromadzeniu Narodowym, niższej izbie parlamentu Francji, protestowały w stolicy 74 tys. osób.

"Jesteśmy tutaj, aby domagać się wycofania tego nieetycznego projektu ustawy"

- powiedziała Ludovine de la Rochere, szefowa stowarzyszenia "La Manif pour tous" (Protest dla wszystkich), która w przeszłości organizowała demonstracje przeciwko małżeństwom homoseksualnym. Jej zdaniem projekt PMA doprowadzi do powstania pokolenia sierot, pozbawionych ojców lub matek.

[polecam:https://niezalezna.pl/306759-rosja-aktywisci-lgbt-aresztowani-podczas-moskiewskiego-pochodu-antyfaszystow]

AFP zauważa, że z większości badań naukowych, przeprowadzonych głównie za granicą, wynika, że dzieci urodzone w rodzinach z rodzicami jednej płci dorastają w równie dobrych warunkach, co dzieci z rodzin o tradycyjnym modelu, jednak przeciwnicy odmawiają tym badaniom naukowej wiarygodności.

[polecam:https://niezalezna.pl/305458-na-wykladach-plod-nazwala-dzieckiem-posadzili-ja-o-radykalny-katolicyzm]

Pomysł rozszerzenia prawa do tzw. technik wspomaganego rozrodu - takich jak zapłodnienie in vitro, korzystanie z usług dawców nasienia czy sztuczne zapłodnienie - na kobiety w związkach jednopłciowych oraz niebędące w związkach to jedna ze sztandarowych deklaracji obecnego szefa państwa francuskiego Emmanuela Macrona z kampanii prezydenckiej.

[polecam:https://niezalezna.pl/306402-prof-budzynska-oskarzono-o-promowanie-homofobii-po-29-latach-pracy-sklada-wypowiedzenie]

Obecnie we Francji prawo do korzystania z technik wspomaganego rozrodu przysługuje tylko parom heteroseksualnym, które pozostają w związku małżeńskim lub mieszkają ze sobą od co najmniej dwóch lat. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts