Komorowskiego wstydzi się nawet poseł Platformy. „To żenujące”

  

Bronisław Komorowski nie krył się z tym, że z radością oglądał jak posłowie w eskorcie policji musieli opuszczać Sejm. „Miałem satysfakcję" - tak mówił o ataku na poseł Krystynę Pawłowicz. Słowa byłego prezydenta, polityka PO skomentował Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej. – To jest żenujące – ocenił „występ” Komorowskiego.

- Proszę państwa, mamy także swoje satysfakcje, ja miałem wczoraj satysfakcję, właściwie przedwczoraj oglądając jedną ze znanych pań posłanek partii rządzącej, gdy czmychała z polskiego sejmu pod eskortą policji państwowej. Mieliśmy tą satysfakcję wszyscy i pewnie wszyscy myślimy: niech już tak zostanie(…) Wczoraj można było zobaczyć oznakę lęku wśród rządzących. I niech już tak zostanie – mówił przed Trybunałem Konstytucyjnym Bronisław Komorowski.
 
Odniósł się w ten skandaliczny sposób do ataku na poseł Krystynę Pawłowicz. Taka logika byłego prezydenta. Z jednej strony zaapeluje o zgodę, z drugiej chwali atak na poseł partii rządzącej…
 
O słowa Komorowskiego został zapytany Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej.
 

Nie, nie mam w ogóle z tego tytułu satysfakcji. To jest żenujące. Wstyd, że w ogóle dochodzi do takich sytuacji. Ta wypowiedź mi się nie podoba. Problem polega na tym, że ktoś do tego doprowadził

– powiedział Andrzej Halicki w „Gościu Poranka” TVP Info.

Do słów Bronisława Komorowskiego odniosła się poseł Krystyna Pawłowicz.

„NIE będę miała satysfakcji, mimo, że mnie Pan po raz kolejny obraża i szczuje na mnie innych, na starszą kobietę, posła RP swą mową nienawiści i pogardy”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Merkel uczciła ofiary niemieckiej okupacji. „Byli oni ciężko naznaczeni wskutek doznanych cierpień”

Angela Merkel, / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oddała hołd m.in. polskim ofiarom niemieckiej okupacji. - Niewyobrażalna liczba ludzkich losów skończyła się śmiercią. Systematycznym mordem - mówiła. Szefowa niemieckiego rządu i premier RP Mateusz Morawiecki wzięli udział w uroczystym koncercie w Operze Państwowej w Berlinie z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau.

"Czcimy pamięć wszystkich ofiar Shoah, które przekreśliło wszystkie wartości ludzkiej cywilizacji. Pamiętamy także o tych, którzy przeżyli. Byli oni ciężko naznaczeni wskutek doznanych cierpień"

- powiedziała Merkel w krótkim przemówieniu przed rozpoczęciem koncertu.

"Niewyobrażalna liczba ludzkich losów skończyła się śmiercią. Systematycznym mordem. Dziś oddajemy hołd ich pamięci. Czcimy pamięć sześciu milionów zamordowanych Żydów. Czcimy pamięć Sinti i Romów. Osób niepełnosprawnych. Więźniów politycznych. Osób homoseksualnych i robotników przymusowych. Czcimy pamięć polskich ofiar niemieckiej okupacji"

- wymieniała kanclerz.

Podkreśliła konieczność pielęgnowania i zachowania pamięci. Apelowała o zdecydowane przeciwstawianie się nietolerancji i nienawiści, zwalczanie rasizmu, antysemityzm i wrogości wobec określonych grup ludzi.

"Jesteśmy odpowiedzialni za to, aby wszyscy ludzie mogli czuć się w Niemczech i Europie bezpiecznie, jak u siebie w domu"

- stwierdziła Merkel.

[polecam:https://niezalezna.pl/308005-premier-w-berlinie-sprzeciwmy-sie-negowaniu-i-znieksztalcaniu-historii-holokaustu]

"Musimy na to uwrażliwić szczególnie młodych ludzi, dlatego dobrze, że dochód z tego koncertu zostanie przekazany Fundacji Auschwitz-Birkenau na projekty z udziałem młodzieży"

- dodała.

Zwracając się do premiera Morawieckiego, kanclerz podziękowała mu za to, że w grudniu był z nią wspólnie w obozie zagłady Auschwitz oraz za obecność na koncercie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts