Demonstracja Klubów Gazety Polskiej w obronie demokracji WIDEO

  

W niedzielne popołudnie przed Pałacem Prezydenckim demonstrowali Polacy sprzeciwiający się demolowaniu państwa przez opozycję. - Na pewno nic nie przewróci polskiej demokracji. A wiecie dlaczego? Bo wy za nią stoicie, bo naród za tą demokracją stoi - mówił Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

- Od roku opozycja, esbecja, oligarchowie alarmują, że w Polsce dzieje się coś złego. Wiecie, co się dzieje? Źle wybraliście. Wybraliście patriotów, a trzeba było wybierać złodziei i agentów. Wtedy byliby zadowoleni. Jest taki ulubiony okrzyk. Kiedy widziałem manifestację KOD, patrzyłem na te twarze, to mi się on przypominał. Wiecie jak brzmi? „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!” Ale idą święta, budzą się uczucia rodzinne. Niektórzy mają rodzinę gdzieś daleko, na przykład w Szwecji. Wiecie, jaki jest ulubiony okrzyk od kilku tygodni? „Pozdrów brata!” - mówił Tomasz Sakiewicz. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Tomasz Sakiewicz do członków Klubów „GP”: Dzisiaj jesteście wielkimi ludźmi

Nie zabraniamy opozycji demonstracji, niech sobie chodzą, ale nie pozwolimy na warcholstwo - stwierdził wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński


CZYTAJ WIĘCEJ: ​Joachim Brudziński: Nie będzie zgody na anarchię i warcholstwo

Wam wszystkim dziękujemy w imieniu pani premier, w imieniu rządu, w imieniu większości parlamentarnej. Dziękujemy wam za to poparcie, za to, że w wolny dzień, w niedzielę przyjechaliście z całej Polski, żeby być z nami. Jesteśmy razem. Dziękujemy bardzo - stwierdził wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, przemawiając do zebranych na wiecu w obronie polskiej demokracji zorganizowanym przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. 


CZYTAJ WIĘCEJ: Wicepremier do uczestników manifestacji Klubów GP: Jesteście solą demokracji

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO Z NIEDZIELNEGO PROTESTU
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Francja, Japonia, Malezja. Odnotowano kolejne zakażenia koronawirusem

Zdjęcie ilustracyjne / quimono

  

Japonia potwierdziła trzeci, a Malezja pierwsze trzy przypadki zakażenia nowym koronawirusem, którego epidemia wybuchła kilka tygodni temu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach. Wcześniej nowy koronawirus został już wykryty również w Tajlandii, Korei Południowej i USA. Trzy przypadki zachorowania na tego wirusa odnotowano wczoraj we Francji.

[polecam:https://niezalezna.pl/307659-pierwsze-przypadki-koronawirusa-odnotowane-w-europie-ministerstwo-nie-wyklucza-kolejnych]

Jak poinformowało dziś japońskie ministerstwo zdrowia, najnowszy przypadek zakażenia koronawirusem wykryto u 30-letniej kobiety mieszkającej w Wuhan, która do Japonii przybyła 18 stycznia.

Z kolei ministerstwo zdrowia Malezji przekazało, że trzy zakażone osoby były związane z 66-letnim mężczyzną, u którego singapurska służba zdrowia potwierdziła obecność wirusa - podaje agencja Reutera.

[polecam:https://niezalezna.pl/307546-koronawirus-czy-jest-zagrozenie-dla-polakow]

Władze Chin oficjalnie potwierdziły w sobotę 41 ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa. Zarażonych jest już w sumie na świecie ponad 1300 osób, spośród których 57 jest stanie krytycznym. Wcześniej władze prowincji Hubei ze stolicą w Wuhan, gdzie tuż przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia nowego koronawirusa, informowały o kolejnych 15 przypadkach śmiertelnych i 180 nowych zakażeniach.

Nowy zidentyfikowany koronawirus może powodować zapalenie płuc, które w niektórych przypadkach było śmiertelne. Jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, jak jest on niebezpieczny i jak łatwo rozprzestrzenia się między ludźmi - zauważa Reuters.

[polecam:https://niezalezna.pl/307507-swiat-ogarnela-obawa-przed-koronawirusem-who-przedstawilo-stanowisko-w-tej-sprawie]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts