Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie wydała komunikat dotyczący protestów, jakie miały miejsce pod sejmem. Rzecznik ORA oświadczył, że będą świadczyć bezpłatne usługi „dla osób ewentualnie zatrzymanych podczas demonstracji.
 
Pod Sejmem Rzeczypospolitej odbywały się demonstracje. Podczas manifestacji nie zatrzymano żadnej osoby. Wyprzedzając fakty, ORA zapowiedziała, że adwokaci są gotowi do świadczenia pomocy prawnej pro bono.
 
Szanowni Państwo, w związku z licznymi prośbami pochodzącymi zarówno od obywateli, jak również od organizacji pozarządowych o wskazanie adwokatów gotowych do świadczenia pomocy prawnej dla osób ewentualnie zatrzymanych podczas demonstracji pod Sejmem RP oraz wobec deklaracji adwokatów napływających do Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie o gotowości do świadczenia tego rodzaju pomocy prawnej pro bono uprzejmie informujemy, że Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie prowadzi listę adwokatów, którzy zadeklarowali chęć świadczenia pomocy prawnej pro bono w najbliższych dwóch dniach dla osób zatrzymanych w związku z demonstracją odbywającą się pod Sejmem RP” – napisał rzecznik prasowy ORA w Warszawie, adw. Michał Fertak.