Pentagon wysyła Raptory do Australii

  

Podczas środowej wizyty w Sydney Dowódca US Pacific Command, admirał Harry B. Harris Jr zakomunikował, iż od 2017 roku amerykańskie myśliwce przewagi powietrznej będą operować z północnej części Australii.

Dowódca US Pacific Command zaznaczył, że Stany Zjednoczone są nadal głównym graczem w regionie, a podpisanie z Australią umowy zakładającej zwiększoną rotacyjną obecność wojskową żołnierzy korpusu piechoty morskiej (USMC) oraz możliwość operowania myśliwców F-22 Raport z na położonych na północy Australii zwiększy możliwości Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w południowych rubieżach Azji. Plany dotyczące wzmocnienia obecności wojskowej Amerykanów zakładają między innymi rotacyjne stacjonowanie 2500 żołnierzy w bazie Darwin przynajmniej do roku 2020. - Mogę powiedzieć jasno i wyraźnie, że dzięki naszej kolektywnej współpracy możemy łatwiej działać na rzecz wspólnego bezpieczeństwa – powiedział Harry B. Harris Jr. Zaznaczył przy tym, że USA nie pozwolą, aby swoboda żeglugi została naruszona jednostronnie bez względu na to ile sztucznych wysp zostanie zbudowanych na Morzu Południowochińskim. Odniósł się tutaj do militaryzacji Morza Południowochińskiego przez Pekin, co może zagrażać swobodnej żegludze. Analitycy podkreślają, iż północna część Australii jest ważnym miejsce w geopolitycznej rywalizacji Pekinu i Białego Domu. Obszar ten znajduje się poza zasięgiem większości rakiet balistycznych Chin, dzięki czemu może być punktem podparcia w regionie Pacyfiku oraz Oceanu Indyjskiego, jeśliby doszło do konfrontacji. W tych walkach wielce pomoce byłyby myśliwce piątej generacji skonstruowane w technologii stealth. Australia jest jednym z państw biorących udział w programie joint strike fighter zakładającym wprowadzenie do sił zbrojnych myśliwców piątej generacji Lockheed Martin F-35A Lightning II. Canberra spodziewa się że wszystkie 72 myśliwce F-35A wejdą do Królewskich Australijskich Sił Powietrznych (RAAF) dopiero w roku 2023. Do tego czasu lotnictwo RAAF będzie mogło działać z myśliwcami piątej generacji, którymi są amerykańskie F-22, aby nabyć wiedzy i doświadczenia.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezes PiS na pikniku rodzinnym w Chełmie. „Realizujemy nowe zapowiedzi, punkt za punktem”

Jarosław Kaczyński / screen z TVP Info

  

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przyjechał dziś do Chełma, gdzie bierze udział w pikniku rodzinnym w amfiteatrze w Kumowej Dolinie. "Rządząc Polską, wykonaliśmy to, co zapowiadaliśmy" - powiedział w swoim przemówieniu. Poprosił też zebranych mieszkańców o poparcie dla PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Prezes PiS został owacyjnie przywitany przez publikę zgromadzoną na pikniku rodzinnym.

Później przyszedł czas, by sam zabrał głos.

"My jeździmy, spotykamy się z ludźmi, spotykamy się pod takim hasłem: "Dobry czas dla Polski". Mamy za sobą długą drogę w czasie wyborów samorządowych, wyborów europejskich. Dużo jeździmy, mieliśmy wielką konferencję w Katowicach, gdzie rozważaliśmy przyszłość naszego kraju, ale chcemy też rozmawiać z Polakami, zadając im i sobie to samo pytanie: jak ten dobry czas przedłużyć? W jaki sposób doprowadzić do tego, by Polska, która zmieniła kierunek jeżeli chodzi o sytuację wewnętrzną, szła dalej tą drogą?"

- pytał Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS krótko podsumował także dotychczasowe rządy własnej partii.

"Staraliśmy się przez cały czas zabiegać o materialne warunki życia, ale także o godność Polaków. O to, byśmy czuli się równi. O to, by można było odbudować to, co nazywamy wspólnotą. Mówiąc najkrócej, zabiegaliśmy o państwo wiarygodne, o wiarygodność. Mam nadzieję, że mogę powiedzieć, że słowa dotrzymaliśmy. Rządząc Polską, wykonaliśmy to, co zapowiadaliśmy"

- powiedział.

Jak podkreślił, kluczem do sukcesu jest wiarygodność.

"Niedawno złożyliśmy nowe zapowiedzi i też je realizujemy, punkt za punktem. Dodajemy do tego kolejne sprawy, jak choćby ostatnio sprawę dotyczącą niepełnosprawnych, tych, którym najciężej. Ta wiarygodność, to jest coś, o co nie tylko zabiegamy, ale co w jakiejś mierze odbudowaliśmy. To warunek funkcjonowania dobrej demokracji, dobrego państwa"

- zaznaczył.

Szef partii rządzącej przypomniał również o rządach PO-PSL w latach 2007-2015.

"Czy w Polsce było tak, że zawsze obietnice były spełniane? Sądzę, że wielka część z państwa mówi, że było inaczej. Obiecywano, że nie podniesie się wieku emerytalnego i został podniesiony. My przywróciliśmy go do poprzedniego stanu!"

- powiedział.

"Jak rządzono? Niektórzy spośród państwa może czasem spojrzą na obrady komisji ds. VAT, największej afery w naszych dziejach, bo nigdy nie było tak, żeby w naszych dziejach z budżetu zniknęło ponad 200 miliardów złotych. Jak to wyglądało, jak pilnowano naszych wspólnych pieniędzy?"

- pytał.

Na koniec, prezes PiS poprosił wszystkich zgromadzonych o to, by jesienią ponownie postawili na Prawo i Sprawiedliwość.

"Trzeba tą decyzję podjąć. Ja nie ukrywam, że chciałbym namówić państwa, żeby ta decyzja była na "tak" dla dobrego czasu dla Polski, na "tak" dla wiarygodności. To w dzisiejszych warunkach oznacza na "tak" dla PiS, dla Zjednoczonej Prawicy, dla tych, którzy Polską rządzili"

- powiedział.

Przestrzegł też przed hurraoptymizmem, związanym z dobrymi wynikami w sondażach.

"Wszystko może się zdarzyć, jest potrzebna pełna mobilizacja, nawet jeszcze większa niż w wyborach europejskich, bo frekwencja będzie większa. Do momentu wyborów i w dniu wyborów musicie być w pełni zmobilizowani, pójść do urn, głosować"

- zakończył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl