Przed końcem roku odbędzie się jeszcze jedna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej - poinformowała wczoraj rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Rzeczniczka nie podała, o kogo chodzi. Według nieoficjalnych informacji niezalezna.pl ekshumacja będzie przeprowadzona w grobie Mariusza Handzlika. Działania te są niezbędne aby zidentyfikować kto jest pochowany w grobie byłego ministra w Kancelarii Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego. 

W zeszłym tygodniu opinia publiczna dowiedziała, się że ekshumacja ciała złożonego w grobie Piotra Nurowskiego wykazała, że pochowano tam szczątki innej ofiary katastrofy smoleńskiej, a nie prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 

W grobie Piotra Nurowskiego najprawdopodobniej spoczywało ciało Mariusza Handzlika. Nie oznacza to wcale, że w grobie Handzlika spoczywa ciało Piotra Nurowskiego - podał portal wpolityce.pl, powołując się na informacje z prokuratury. 

Do tej pory na podstawie decyzji Prokuratury Krajowej przeprowadzono ekshumacje 10 osób ofiar katastrofy smoleńskiej, m.in. pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.