Rudy Giuliani zgasił dziennikarza TVN24. Piotra Kraśkę dosłownie zatkało

  

Piotr Kraśko prowadzący rozmowę z byłym burmistrzem Nowego Jorku i doradcą Donalda Trumpa miał doprawdy nietęgą minę, gdy Rudy Giuliani bez ogródek wytykał Barackowi Obamie obłudę i podkreślał, że „lepiej nie pchać się w sprawy wewnętrzne innych krajów”.

W czasie rozmowy z Giulianim pojawił się wątek sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. Piotr Kraśko odwoływał się nawet do słów Baracka Obamy na ten temat. Giuliani szybko jednak zgasił dziennikarza TVN24.

CZYTAJ WIĘCEJ: Oto, co naprawdę powiedział Barack Obama o polskiej demokracji. Jest oficjalne tłumaczenie

- W czasie szczytu NATO Barack Obama mówił, że jest zaniepokojony działaniami do których doszło w Polsce i długotrwałym impasem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Wyobraźmy sobie, że Donald Trump leci do Polski i dzwoni do pana i mówi: „Rudy - wiem, że znasz Polskę byłeś tam, co mam powiedzieć ludziom w Polsce, kiedy są zaniepokojeni relacjami pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą oraz  ustawodawczą” - dociekał Kraśko.

Odpowiedź, którą uzyskał dziennikarz wprawiła go w niemałe osłupienie.

- Myślę, że o ile nie mówimy tu o rażących, poważnych, strasznych sytuacjach, gdzie mamy do czynienia z więźniami politycznymi, to lepiej nie pchać się w sprawy wewnętrzne innych krajów i ich decyzje związane z równowagą pomiędzy poszczególnymi rodzajami władzy.  Jeśli koniecznie chce się wyrazić swoją opinię to chyba lepiej robić to prywatnie, a nie publicznie – skwitował Giuliani.  

Wyraźnie zmieszany Kraśko, po chwili znów powrócił do swojej narracji i przekonywał, że Obama mówił o tym, iż przyjaciele muszą mówić szczerze, jeśli coś ich niepokoi.
 
Słysząc te słowa Rudy Giuliani zwrócił uwagę na obłudę Obamy w tej kwestii.

- Faktycznie powinniśmy, ale może lepiej zachować tę szczerość na rozmowy prywatne. Niech ten niepokój będzie wypowiedziany równie mocno, ale w cztery oczy. Jeśli naruszenia praw człowieka, albo ucisk jest tak rażący, to trzeba mówić, ale to zawsze zależy od stopnia powagi sytuacji. W przypadku prezydenta Obamy widziałem masę przeciwieństw. Zdarzało się, że był w krajach naprawdę poważnie naruszających prawa człowieka, a nie powiedział ani słowa – mówił Giuliani.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,TVN24

Tagi

Wczytuję komentarze...


Kard. Stanisław Dziwisz wzywa do wspólnej modlitwy

/ https://diecezja.pl/

  

Do wspólnej modlitwy w 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II o ustanie pandemii koronawirusa wzywa były metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. - Bardzo Was proszę, niech nikogo nie zabraknie w tej duchowej wspólnocie 2 kwietnia o godzinie 21:37 – napisał kardynał.

W słowie skierowanym do wiernych wieloletni osobisty sekretarz papieża wspomina, że gdy 15 lat temu Jan Paweł II odchodził do domu Ojca, "na placu św. Piotra w Watykanie, w kościołach i kaplicach całego świata, na miejskich placach i przy przydrożnych krzyżach trwało wielkie modlitewne czuwanie milionów ludzkich serc", a ludzie pragnęli być razem i jednoczyli się przy umierającym papieżu.

"Myślę o tamtych chwilach jedności, gdy patrzę dziś na opustoszały plac św. Piotra, gdy widzę puste świątynie i zamarłe ulice. Świat zatrzymał się tak, jak zatrzymał się 15 lat temu. Wtedy poczuliśmy się osieroceni, ale potrafiliśmy wzajemnie się umacniać i szukać pocieszenia w Bogu, który jest źródłem życia. Czy potrafimy dziś – tak jak wtedy - trwać we wzajemnej miłości, we wspólnym nam wszystkim bólu i tęsknocie? Czy potrafimy szukać nadziei i czerpać siłę z prawdy, że wprawdzie nie możemy dziś fizycznie się spotkać, ale przecież nasza wspólnota jest realna i istnieje mimo zamkniętych drzwi naszych domów?"

– napisał kard. Dziwisz.

Zaapelował, by 2 kwietnia o godz. 21:37 za wstawiennictwem św. Jana Pawła II błagać w modlitwie o ustanie pandemii koronawirusa, zawierzając Bogu losy świata i każdego człowieka.

W rocznicę śmierci papieża kard. Dziwisz będzie sprawował mszę św. w kaplicy klasztornej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Będzie ona transmitowana. W związku z epidemią koronawirusa nie jest możliwe czuwanie modlitewne pod "Oknem papieskim".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts