Znamy priorytety rządu na przyszły rok. Mówił o tym Jarosław Kaczyński

Reformy edukacji i służby zdrowia - to będą najważniejsze zadania rządu w 2017 roku - zapowiedział Jarosław Kaczyński.

Igor Smirnow/Gazeta Polska
Reformy edukacji i służby zdrowia - to będą najważniejsze zadania rządu w 2017 roku - zapowiedział Jarosław Kaczyński. Zamknięte dla mediów spotkanie opłatkowe parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości odbyło się dziś wieczorem w Warszawie.

- To był bardzo trudny rok, ale rok dobrej zmiany - mówił do posłów lider PiS. 

Jarosław Kaczyński podsumował rok 2016 i zarysował cele na 2017. Portal 300polityka.pl poinformował, że prezes Prawa i Sprawiedliwości wymienił dwa priorytety rządu na najbliższe 12 miesięcy. Chodzi o reformę edukacji i zmiany w służbie zdrowia.

Przypomnijmy, wczoraj wieczorem Sejm przyjął projekt ustawy o nowym prawie oświatowym. Zgodnie z jej zapisami, nauka w szkole podstawowej trwać będzie osiem lat, z edukacją wczesnoszkolną w klasach I-IV. Gimnazja ulegną likwidacji. Nauka w liceach potrwa cztery, a nie jak teraz - trzy lata. Zmiany te mają zacząć wchodzić w życie od 1 września 2017 roku. 

Ustawa trafiła do Senatu. 

Czytaj też: Reforma systemu edukacji. Nie będzie naboru do gimnazjów. Wracają 8-letnie podstawówki

W ramach reformy służby zdrowia likwidacji ulec ma NFZ. To nie jedyna propozycja resortu. - Zagwarantowanie skoordynowanej opieki spowoduje, że pacjent nie będzie musiał czekać miesiącami w kolejce do lekarza specjalisty - podkreślał w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” we wrześniu br. minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Czytaj więcej: Minister Radziwiłł: Nie będzie kolejek do lekarzy specjalistów

Dziś na spotkaniu opłatkowym Jarosław Kaczyński życzył zebranym wygranych wyborów samorządowych i parlamentarnych. Podkreślił także zasługi Stanisława Piotrowicza w „przywróceniu ładu konstytucyjnego”.

 

 


Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl

#Jarosław Kaczyński #PiS #spotkanie opłatkowe

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo