​Posłowie podzielili się opłatkiem – ZDJĘCIA

Kolęda „Wśród nocnej ciszy” w wykonaniu zespołu „Mazowsze” rozpoczęła spotkanie opłatkowe w Sejmie.

Paweł Kula/sejm.gov.pl
Kolęda „Wśród nocnej ciszy” w wykonaniu zespołu „Mazowsze” rozpoczęła spotkanie opłatkowe w Sejmie. Wzięli w nim udział: marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, członkowie prezydiów obu izb, kardynał Kazimierz Nycz, parlamentarzyści i pracownicy Kancelarii Sejmu.

Jesteśmy w Sejmie i Senacie, aby służyć narodowi, niech Święta Bożego Narodzenia umocnią nas w tym przekonaniu – powiedział marszałek Marek Kuchciński składając życzenia parlamentarzystom. Wspominając mijający 2016 r. marszałek Sejmu podkreślił wyjątkowe wydarzenie jakim były obchody 1050-lecia Chrztu Polski i Zgromadzenie Narodowe, które odbyło się z tej okazji w Poznaniu. – Poświęciliśmy czas naszym dziejom i polskości ukształtowanej przez kolejne pokolenia naszych przodków. Chrzest Polski pokazał nam wielkość przeszłości i chrześcijańskie dziedzictwo – mówił Marek Kuchciński.


fot. Paweł Kula/sejm.gov.pl

Marszałek Senatu mówił, że zbliżające się święta to rodzinny czas przepełniony nadzieją, radością i miłością. – Różnimy się, ale mam nadzieję i niech ona nam przyświeca, że wszyscy chcemy jak najlepiej dla Polski. Mamy inne wizje, inne spojrzenia, spieramy się, ale niech to będzie dla nas zawsze najważniejsze – zwrócił się do parlamentarzystów marszałek Stanisław Karczewski.  


fot. Paweł Kula/sejm.gov.pl

Opłatki pobłogosławił kardynał Kazimierz Nycz. Podziękował też posłom i senatorom za parlamentarne prace związane z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski, wizytą papieża Franciszka w Polsce i organizacją Światowych Dni Młodzieży, a także za uchwałę podjętą przez Sejm 15 listopada br. z okazji otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej.


fot. Paweł Kula/sejm.gov.pl
 
Jak co roku uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem.

 

 


Źródło: sejm.gov.pl

#Sejm #spotkanie opłatkowe #Marek Kuchciński

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo