W dniach 5-9 grudnia br. w 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej odbyły się zajęcia zintegrowane plutonów przeciwpancernych, wyposażonych w przeciwpancerne pociski kierowane Spike.

Jak informuje oficjalny portal 17. WBZ, zajęcia miały na celu doskonalenie i podnoszenie umiejętności teoretycznych i praktycznych. Przez pierwsze dwa dni zajęcia prowadził instruktor z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia (CSAiU) w Toruniu mł. chor. Jacek Beszczyński, który omówił procedury wykonywania zadań ogniowych. Na podstawie zarejestrowanych filmów przedstawił uwarunkowania strzelań w różnorodnych warunkach oraz w wypadku wystąpienia zakłóceń. W dalszej części szkolenia instruktor przedstawił nowinki techniczne oraz przykłady zastosowania broni przeciwpancernej na świecie. 

Kwintesencją szkolenia było wykonanie strzelań bojowych przez żołnierzy 7. Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich (7bSKW) w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych (OSPWL) w Żaganiu z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego – czytamy na portalu 17.WBZ.