„Uchyl się!” „Uchylam się!” Hit internetu z komisji do spraw afery Amber Gold. WIDEO

  

Do kuriozalnej wymiany zdań doszło dziś podczas przesłuchania kuratora sądowego Marka Lipskiego, którego obowiązkiem było dozorowanie Marcina P., szefa Amber Gold. Lipski odpowiadał w Sejmie na pytania członków komisji śledczej. Nie wytrzymała nawet przewodnicząca Małgorzata Wassermann.

Marek Lipski sam powiedział, że jest kuratorem od 21 lat. Przyznał, że nie weryfikował deklaracji Marcina P. i członków jego rodziny, nie wiedział o innych wyrokach skazujących, bardzo często ograniczał się do kontaktów telefonicznych, nie widywał także swojego podopiecznego długimi tygodniami.

Czytaj więcej: Zeznania kuratora szefa Amber Gold to kpiny! "Uwiódł mnie"; "wzorowy", "nie kradł, nie pił"

W pewnym momencie doszło do wymiany zdań między Lipskim, a jego adwokatem. Wszystko zarejestrowały kamery. Panowie wymienili się uwagami przy włączonych mikrofonach.

- Uchyl się - poradził mecenas.
- Uchylam się - powiedział Lipski. 

Członkowie komisji nie wytrzymali i zaczęli się śmiać.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

Piekielne upały w Izraelu. Temperatura sięga 50 stopni Celsjusza

/ pixabay.com/CC0/edu_castro27

  

W Izraelu odnotowano najwyższe od 70 lat temperatury, niemal 50 stopni Celsjusza - podało dzisiaj w komunikacie izraelskie biuro meteorologiczne. Dziennik "Haarec" napisał: "Gorąco jak w piekle". Towarzyszące upałom pożary wymusiły ewakuację kilkuset ludzi.

Najwyższa temperaturę - 49,9 stopni - zarejestrowano w pobliżu Morza Martwego. To rekord od czasu powstania państwa Izrael w 1948 roku.

Według dziennika "Haarec" to niewiele mniej niż 54 stopnie w 1942 roku. Pomiary rozpoczęto w latach 20., w czasach istnienia brytyjskiego terytorium mandatowego Palestyny.

W całym Izraelu zarejestrowano w ostatnich dniach około stu pożarów i kilka miejscowości trzeba było ewakuować - powiedziała rzeczniczka izraelskiego MSW. - Ale ofiar nie było - dodała.

W pobliżu Jerozolimy, wokół dawnej opuszczonej arabskiej wioski Lifta, do gaszenia ognia zmobilizowano w czwartek 12 ekip strażackich i cztery samoloty. Według rzecznika ministerstwa wieczorem pożar był już pod kontrolą.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl