Zeznania kuratora szefa Amber Gold to kpiny! "Uwiódł mnie"; "wzorowy", "nie kradł, nie pił"

  

Po przesłuchaniach prokuratorów zajmujących się aferą Amber Gold wydawało się, że nic już nie będzie bardziej bulwersującego. Dzisiaj jednak zeznawał kurator sądowy Marek Lipski, którego obowiązkiem było dozorowanie Marcina P. To co mówił to kpiny i w soczewce pokazuje patologię ówczesnego systemu sądowniczego.

- Marcin P. nie tylko mnie ujął, małego żuczka, on ujął także wielkich Gdańska - stwierdził dzisiaj kurator z Gdańska Marcin Lipski. Posłowie dopytywali kogo. - Tych co ciągnęli linę samolotu OLT Express.

Lipski przyznał, że jest kuratorem od 21 lat. Trudno uwierzyć, że aż tak długo, bo jego zeznania były szokujące. Przyznał, że nie weryfikował deklaracji Marcina P. i członków jego rodziny, nie wiedział o innych wyrokach skazujących, bardzo często ograniczał się do kontaktów telefonicznych, nie widywał swojego podopiecznego długimi tygodniami.

Pomimo to wnioskował - po kolejnym wyroku skazującym - o zniesienie dozoru wobec P.

- Uwiódł mnie - stwierdził Lipski.


Podczas przesłuchania kuratora posłowie zadający pytania wielokrotnie kręcili głowami z niedowierzaniem po usłyszeniu odpowiedzi. Bez różnicy jaką partię reprezentowali.

- Bazowałem tylko na jego oświadczeniach - przyznał Lipski zapytany w jaki sposób weryfikował opowieści szefa Amber Gold.
- Proszę powtórzyć, bo nie wierzę - stwierdziła zaskoczona posłanka Kopcińska.

Wcześniej także w dziecinny sposób Lipski tłumaczył się ze sposobu dozoru i braku weryfikacji słów Marcina P.
- Kurator nie jest szeryfem, ani wydziałem śledczym - stwierdził kurator.

Podczas przesłuchania wielokrotnie Lipski oceniał Marcina P. jako "porządnego", "nie pił, nie kradł", "zachowywał się przyzwoicie", "był w stałym kontakcie".

- Marcin P. oszukał 18 tys. ludzi, to dlaczego nie miał oszukać skromnego kuratora? Też czuję się oszukany – stwierdził.


Lipski nadal jest sądowym kuratorem! Tym razem zajmuje się nieletnimi.

Przeciwko Lipskiemu toczy się postępowanie karne dotyczące dozoru w sprawie Multikasy.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remis w wyborach? W Izraelu trudno wskazać zwycięzcę

zdjęcie ilustracyjne / PublicDomainPictures; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Z sondaży exit poll wynika, że partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu nie zdobyła większości w dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Przyszłość szefa rządu stanęła pod znakiem zapytania - podała agencja Reutera. Jednak jak się okazuje, rezultaty exit poll zbyt wyrównane, by jednoznacznie można było już teraz ogłosić zwycięzcę.

Narodowo-liberalna partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu i szeroka koalicja Niebiesko-Białych pod wodzą byłego szefa sztabu generalnego Benny'ego Gantza uzyskały w dzisiejszych wyborach parlamentarnych porównywalną liczbę głosów - wynika z sondaży exit poll.

Z sondażu exit poll zrealizowanego dla izraelskiej telewizji wynika, że koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie.

Oznacza to, że minie wiele dni lub nawet tygodni, zanim wyłoniony zostanie kandydat na premiera.

- zauważa Reuters.


Trzy sondaże exit poll pokazują zbliżone prognozy dotyczące wyniku wyborów parlamentarnych w Izraelu.

Według badań dla telewizji Channel 12 i Channel 13 News zwycięża blok Niebiesko-Białych, a z sondażu dla Kan Public Broadcaster wynika, że Likud i Niebiesko-Biali mają po 32 mandaty.

W sondażu dla Channel 12 koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie; w badaniu zaś dla Channel 13 News Likud wywalczył 31 miejsc, a Niebiesko-Biali 33 mandaty - podał dziennik "Haarec".

Jak pisze Associated Press, wszystko wskazuje na to, że ani blok Niebiesko-Białych ani Likud nie będą w stanie stworzyć rządu, nie wchodząc w koalicję z partią Nasz Dom Izrael (Israel Beiteinu) Awigdora Liebermana. Według sondaży exit poll ugrupowanie Liebermana ma szanse na 8-10 miejsc w Knesecie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl