Zeznania kuratora szefa Amber Gold to kpiny! "Uwiódł mnie"; "wzorowy", "nie kradł, nie pił"

  

Po przesłuchaniach prokuratorów zajmujących się aferą Amber Gold wydawało się, że nic już nie będzie bardziej bulwersującego. Dzisiaj jednak zeznawał kurator sądowy Marek Lipski, którego obowiązkiem było dozorowanie Marcina P. To co mówił to kpiny i w soczewce pokazuje patologię ówczesnego systemu sądowniczego.

- Marcin P. nie tylko mnie ujął, małego żuczka, on ujął także wielkich Gdańska - stwierdził dzisiaj kurator z Gdańska Marcin Lipski. Posłowie dopytywali kogo. - Tych co ciągnęli linę samolotu OLT Express.

Lipski przyznał, że jest kuratorem od 21 lat. Trudno uwierzyć, że aż tak długo, bo jego zeznania były szokujące. Przyznał, że nie weryfikował deklaracji Marcina P. i członków jego rodziny, nie wiedział o innych wyrokach skazujących, bardzo często ograniczał się do kontaktów telefonicznych, nie widywał swojego podopiecznego długimi tygodniami.

Pomimo to wnioskował - po kolejnym wyroku skazującym - o zniesienie dozoru wobec P.

- Uwiódł mnie - stwierdził Lipski.


Podczas przesłuchania kuratora posłowie zadający pytania wielokrotnie kręcili głowami z niedowierzaniem po usłyszeniu odpowiedzi. Bez różnicy jaką partię reprezentowali.

- Bazowałem tylko na jego oświadczeniach - przyznał Lipski zapytany w jaki sposób weryfikował opowieści szefa Amber Gold.
- Proszę powtórzyć, bo nie wierzę - stwierdziła zaskoczona posłanka Kopcińska.

Wcześniej także w dziecinny sposób Lipski tłumaczył się ze sposobu dozoru i braku weryfikacji słów Marcina P.
- Kurator nie jest szeryfem, ani wydziałem śledczym - stwierdził kurator.

Podczas przesłuchania wielokrotnie Lipski oceniał Marcina P. jako "porządnego", "nie pił, nie kradł", "zachowywał się przyzwoicie", "był w stałym kontakcie".

- Marcin P. oszukał 18 tys. ludzi, to dlaczego nie miał oszukać skromnego kuratora? Też czuję się oszukany – stwierdził.


Lipski nadal jest sądowym kuratorem! Tym razem zajmuje się nieletnimi.

Przeciwko Lipskiemu toczy się postępowanie karne dotyczące dozoru w sprawie Multikasy.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump: Nasz okręt strącił irańskiego drona

USS Boxer / By U.S. Navy photo by Photographer's Mate 3rd Class James F. Bartels - This Image was released by the United States Navy with the ID 050619-N-8146B-004 (next).This tag does not indicate the copyright status of the attached work. A normal copyrigh

  

Amerykański okręt wojenny USS Boxer zestrzelił irańskiego drona, który zbliżył się na odległość ok. 900 metrów do statku w cieśninie Ormuz - ogłosił dzisiaj prezydent USA Donald Trump.

Kilka godzin wcześniej amerykański Departament Stanu wezwał Iran do natychmiastowego uwolnienia przejętego w Zatoce Perskiej przez siły Gwardii Rewolucyjnej tankowca wraz z jego załogą.

Irańska telewizja państwowa opublikowała w czwartek film pokazujący przechwycony przez siły Strażników Rewolucji tankowiec. Statek ten to Riah ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zaginął on w regionie cieśninie Ormuz w weekend.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl