Oczekujemy, że Piotrowicz po tych licznych krętactwach złoży mandat, opuści ten Sejm i oczekujemy od Kaczyńskiego, że natychmiast pozbędzie się tego człowieka ze swojego środowiska politycznego - stwierdził dziś w Sejmie Rafał Grupiński, jeden z frontmanów Platformy Obywatelskiej. Jeszcze bardziej „odpłynął” Andrzej Halicki. 

Od kilkunastu dni nie ustaje atak medialno-polityczny na Stanisława Piotrowicza. Kolejną odsłonę spektaklu zaprezentowali dziś posłowie PO. 

Jestem atakowany przez media i opozycję za pracę w prokuraturze w latach 80. O tym, że pracowałem w prokuraturze wiadomo od 2005 r. Ataki mają miejsce teraz - od kiedy stałem się twarzą walki o Trybunał Konstytucyjny 

– mówił Stanisław Piotrowicz na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Polityk stwierdził, że nigdy nie oskarżał opozycjonistów, a wręcz przeciwnie – pomagał im. Podczas konferencji przedstawił też konkretne dokumenty.

Czytaj więcej: Poseł Piotrowicz pokazuje dokumenty

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Platformy Obywatelskiej. Kuriozalnego stwierdzenia podczas wypowiedzi w Sejmie użył poseł Andrzej Halicki. 

Z przewodniczącym Grupińskim nigdy nie będziemy w takich ugrupowaniach, w których jest taka osoba jak Stanisław Piotrowicz 

- powiedział były minister administracji w rządzie PO-PSL.

Poniżej przedstawiamy sporządzone naprędce zestawienie działaczy Platformy Obywatelskiej, którzy za komuny należeli do „przewodniej siły narodu” i ugrupowań filialnych. 

Ewa Kopacz - działaczka Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, szefowa koła tej partii, wysłanniczka do NRD pierwszego sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Radomiu – tak m.in. wyglądała działalność Ewy Kopacz w latach 80. Jej mąż był w tym czasie prominentną postacią lokalnej społeczności – pełnił funkcję zastępcy prokuratora rejonowego w Kozienicach.

Więcej w tekście: Ewa Kopacz zawsze blisko przy władzy. „Gazeta Polska” ujawnia przeszłość pani premier w PRL

Magdalena Kochan - posłanka PO, członek PZPR. Z wywiadu dla „Gazety Wyborczej”: - Bardzo mocno wierzyłam w idee zapisane w statutach, np. Związku Młodzieży Socjalistycznej. 

Barbara Kudrycka - były członek PZPR.

Tadeusz Zwiefka - były członek PZPR. 

Michał Boni - zarejestrowany w archiwum IPN jako TW „Znak” 

Dariusz Rosati - w latach 1966-1990 należał do komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W listopadzie 2007 r. IPN podał, że Rosati w 1968 r. został zarejestrowany przez Departament I MSW jako kandydat na tajnego współpracownika (kryptonim „Kajtek”), w 1976 r. w kategorii „zabezpieczenie”, a w 1978 - jako kontakt operacyjny ps. „Buyer”. 

Iwona Śledzińska-Katarasińska - dawna członkini PZPR, w 1968 r. biorąca udział w nagonce antysemickiej

Marcin Święcicki - były członek PZPR 

Leszek Korzeniowski - poseł PO. W latach 70. wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Członkiem PZPR pozostawał do jej rozwiązania.

Rozumiemy, że konsekwencją wypowiedzi posła Halickiego będzie opuszczenie szeregów PO. Nie mógłby przecież funkcjonować w partii, gdzie tak wielu byłych działaczy PZPR.