Zamach przed stadionem w Stambule. Dziesiątki zabitych w wyniku eksplozji

  

Tragedii rozegrała się wczoraj wieczorem - przed stadionem w tureckim Stambule doszło do dwóch eksplozji. Według informacji MSW zginęło co najmniej 29 osób, a ponad 160 odniosło obrażenia.

Na stadionie Vodafone Arena, odbywał się ligowy mecz drużyn Besiktas i Bursaspor. W trakcie imprezy, przed stadionem wybuchł samochód - pułapka. Według nieoficjalnych informacji celem terrorystów był autokar wiozący policjantów. Kilka minut później, w pobliskim parku, zamachowiec zdetonował ładunek, który miał na sobie.Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podało, że zginęło 29 osób, a 166 osób odniosło rany.Prezydent Tayyip Recep Erdogan stwierdził, że terrorystom chodziło o jak największą ilość ofiar, a ich celem byli zarówno policjanci, jak i ludność cywilna.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Białystok - to my, to my, to my!” Kibice z przytupem przywitali uczestników tęczowego marszu

Kontrmanifestacja przeciw marszowi LGBT w Białymstoku / niezalezna.pl

  

Dzisiaj ulicami Białegostoku przemaszerowali m.in. homoseksualiści i transwestyci, domagający się legalizacji związków partnerskich i małżeństw jednopłciowych. Mieszkańcy stolicy Podlasia w proteście przeciw kontrowersyjnej imprezie zorganizowali Piknik Rodzinny, a na placu NZS tuż przed marszem odbyła się manifestacja kibiców. Na jutro zaplanowano Marsz w obronie Rodziny z udziałem m.in. członków Klubu "Gazety Polskiej "w Białymstoku.

Kilkuset uczestników marszu niosło tęczowe flagi i parasole. Na transparentach widniały hasła: "Miłość nie jest grzechem", "Równość płci", "Miłość dla wszystkich ponad wszystko", "Miasto bez barier". Po obu stronach marszu szli kontrmanifestanci ze środowiska kibiców. Uczestników obu zgromadzeń oddzielał kordon policji.

Na placu NZS tuż przed marszem odbyła się manifestacja kibiców, którzy następnie przeszli pod pomnik Bohaterów Białostocczyzny, gdzie od piątku wieczorem trwa pikieta w jego obronie.

Kontrmanifestanci wznosili hasła: "Białystok to my" i "Zakaz pedałowania". Liczba kibiców, a także zwykłych mieszkańców Białegostoku była imponująca i znacznie przewyższała ilość uczestników marszu LGBT. 

Porządku pilnowała policja, lecz mimo to doszło do kilku drobnych incydentów i przepychanek. Ostatecznie policjanci udrożnili ulicę i tzw. marsz równości mógł się odbyć zgodnie z planem.

[polecam:https://niezalezna.pl/280720-homoaktywisci-paraduja-ulicami-bialegostoku-mieszkancy-i-kibice-protestuja]

W odpowiedzi na kontrowersyjną paradę LGBT na jutro zaplanowano "Marsz w obronie Rodziny", który wyruszy o godz. 13.30 spod pomnika św. Jana Pawła II przy białostockiej archikatedrze - Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W marszu w obronie rodziny udział zapowiadają m.in. członkowie Klubu "Gazety Polskiej "w Białymstoku. Ideę marszu wsparło też środowisko Radia Maryja. 

Niedzielny marsz w obronie tradycyjnych wartości będzie miał podwójną rolę - nie tylko zamanifestowania swojego przywiązania do rodziny, ale również odpowiedzi na dzisiejsze wydarzenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl