​Prowokacja Obywateli RP nie udała się. Ludzie na to nie pozwolili

Dzisiaj mija 80 miesięcy od katastrofy smoleńskiej. Tradycyjnie o godz. 8.00 w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św.

Magdalena Piejko
Dzisiaj mija 80 miesięcy od katastrofy smoleńskiej. Tradycyjnie o godz. 8.00 w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu odbyła się msza św. w intencji ofiar tragedii. Uroczystości próbowali zakłócić Obywatele RP, nie pozwolili na to ludzie, którzy przyszli oddać hołd ofiarom tragedii.

W porannej mszy uczestniczyli m.in. premier Beata Szydło, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, szef MON Antoni Macierewicz, szef MSWiA Mariusz Błaszczak i marszałek Sejmu Marek Kuchciński. 


fot. Tomasz Sakiewicz

Przed Pałacem Prezydenckim, w miejscu gdzie zwyczajowo co miesiąc spotykają się ludzie, którzy upamiętniają ofiary katastrofy, tym razem stanęły osoby, nazywające się Obywatelami RP. Mieli ze sobą transparent z hasłem „Ręce precz od grobów” i próbowali zakłócić comiesięczne uroczystości.


fot. Magdalena Piejko

Paweł Kasprzak z inicjatywy Obywatele RP bez ogródek zapowiedział zresztą już wczoraj, że „80. miesięcznicy smoleńskiej nie będzie”. Na antenie TOK FM zapowiedział nawet, że jeśli zajdzie potrzeba, organizatorzy demonstracji przeciwko miesięcznicom są nawet w stanie „zająć krzyż” na Krakowskim Przedmieściu.

Nie udało im się – jak relacjonuje nasza reporterka, tzw. Obywatele RP zostali przesunięci przez dużą grupę ludzi, a następnie oddzieleni przez policjantów. Znicze zostały zapalone, odmówiono modlitwę, odśpiewano hymn.


fot. Magdalena Piejko


fot. Tomasz Sakiewicz

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” apelował:

Dziś musimy pokazać, że nie da się nam odebrać smoleńskich miesięcznic. Byli esbecy, zomowcy, ormowcy, a także funkcjonariusze Wojskowych Służb Informacyjnych chcą nam zabrać pamięć o Smoleńsku, chcą ją cynicznie zinstrumentalizować i wykorzystać czas uroczystości upamiętniających ofiary tej strasznej tragedii do walki o swoje ubeckie emerytury. Chcą poniżyć pamięć ludzi tak drogich naszym sercom. (…) Nie możemy dać się sprowokować, ale również nie możemy dać się zastraszyć. Nie pozwólmy im na to, stawmy się solidarnie dziś od rana na Krakowskim Przedmieściu. Zacznijmy dzień od mszy św. w kościele Wniebowzięcia NMP, a zakończmy wieczorem przed Pałacem Prezydenckim. Bądźmy tam!

Zobacz wideo:

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Smoleńsk #miesięcznica smoleńska #80 miesięcznica #katastrofa smoleńska #Obywatele RP

plk,MP
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo