Dzisiaj mija 80 miesięcy od katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r., w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Wieczorem, jak od ponad sześciu lat, najpierw odprawiona zostanie msza św., a po nabożeństwie Marsz Pamięci przejdzie na Krakowskie Przedmieście.

O godz. 8 w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 52/54, odbędzie się msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.
 
O godzinie 8:41 ma zostać oddany hołd  96. osobom, które zginęły w Smoleńsku.
 
Dzisiaj "Obywatele RP" zamierzają protestować przed Pałacem Prezydenckim przeciwko ekshumacji ofiar katastrofy. Jak widać, opozycja nie cofnie się przed niczym, by uderzyć w rządzących.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, apeluje, aby nie dopuścić do prób odebrania miesięcznic smoleńskich.

Dziś musimy pokazać, że nie da się nam odebrać smoleńskich miesięcznic. Byli esbecy, zomowcy, ormowcy, a także funkcjonariusze Wojskowych Służb Informacyjnych chcą nam zabrać pamięć o Smoleńsku, chcą ją cynicznie zinstrumentalizować i wykorzystać czas uroczystości upamiętniających ofiary tej strasznej tragedii do walki o swoje ubeckie emerytury. Chcą poniżyć pamięć ludzi tak drogich naszym sercom

– napisał redaktor naczelny „GP”.

O godz. 19 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela przy ulicy Świętojańskiej odbędzie się nabożeństwo w intencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii oraz ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Po mszy św. odbędzie się Marsz Pamięci, który zakończy się przed Pałacem Prezydenckim, gdzie spotykali się Polacy po katastrofie z 10 kwietnia 2010 r. Tam głos zabierze prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.

10 i 13 grudnia członkowie klubów „Gazety Polskiej” z całej Polski przyjeżdżają do Warszawy, żeby wesprzeć rodziny smoleńskie i upamiętnić ofiary stanu wojennego podczas Wielkiej Manifestacji na placu Trzech Krzyży.