Seremet i skandal Amber Gold. "Pomagał zamieść aferę pod dywan"

  

Przewodnicząca sejmowej komisji śledczej badającej aferę Amber Gold w ostrych słowach oceniła postawę byłego prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. - Bardzo wyraźnie pokazał gwarancję bezkarności dla prokuratorów – powiedziała w programie „Minęła dwudziesta” poseł Małgorzata Wassermann.

W czwartek posłowie z komisji śledczej ds. Amber Gold przesłuchiwali byłego prokuratora generalnego.

"Zawiódł czynnik ludzki - powiedział Andrzej Seremet przed komisją Amber Gold. W niezwykle delikatnych słowach określał zachowanie prokuratorów zajmujących się sprawą piramidy finansowej. Przyznał jednak, że działania prokuratorów ocenia negatywnie, a sprawa dostosowania czasu przesłuchania Marcina P. do jego urlopu uznał za żałosne" - informował portal niezalezna.pl

CZYTAJ WIĘCEJ: Seremet sypie prokuratorów z Gdańska? „Żałosne postępowanie”

Przesłuchanie Seremeta było głównym tematem rozmowy redaktora Michała Rachonia z poseł Małgorzatą Wassermann podczas programu "Minęła 20" na antenie TVP Info.

Przewodnicząca komisji śledczej podkreślała, że Andrzej Seremet „nie chciał ryzykować i w związku z tym oddał do gdańskiej prokuratury wszystkie postępowania wyjaśniające, jak mogło dojść do afery z Amber Gold”.

– Proszę powiedzieć, czy Andrzej Seremet swoim postępowaniem nie zagwarantował, że ci którzy zawinili, mieli się ze swoich win rozliczyć sami – pytała posłanka PiS.


Nie ma wątpliwości, że działania prokuratury były prowadzone w sposób skandaliczny.

"Wassermann zapowiedziała, że dalsze badania komisji śledczej wykażą, że ogromną liczbę błędów popełniły także urzędy skarbowe" - czytamy na portalu tvp.info.

– Przez trzy lata nie było deklaracji, PIT-ów, CIT-ów, zobowiązań podatkowych – podkreśliła poseł PiS.


"Pytana, czy Andrzej Seremet może spać spokojnie odpowiedziała, że od tego typu zachowań „do odpowiedzialności karnej jest pewna droga” - relacjonuje tvp.info 

– Wbrew temu, co twierdził wcześniej, podczas dzisiejszego przesłuchania Andrzej Seremet bardzo wyraźnie nam pokazał gwarancję bezkarności dla tych ludzi – oceniła. Stwierdziła również, że są przesłanki do stwierdzenia, iż "prokurator Andrzej Seremet pomógł zamieść pod dywan całą tę aferę”.


A kontakty Seremeta w ówczesnym premierem Donaldem Tuskiem i pracą jego syna?

"Andrzej Seremet przyznał przed komisją śledczą, że rozmawiał z Donaldem Tuskiem na temat pracy syna premiera w jednej z firm, która jest w sferze zainteresowania komisji. Małgorzata Wassermann powiedziała, że „na ówczesnym etapie problemem nie było, gdzie Michał Tusk pracuje" - pisze tvp.info

– Problem był taki, że zaczynało się postępowanie karne w tej sprawie – wyjaśniła. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska i Słowacja wspierają Ukrainę

/ https://twitter.com/MSZ_RP

  

- Polska i Słowacja wyrażają zaniepokojenie działaniami Rosji na Ukrainie i będą udzielać wsparcia reformom prowadzonym przez władze Ukrainy - mówił minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz po spotkaniu z szefem MSZ Słowacji Miroslavem Lajczakiem.

Czaputowicz podkreślał na konferencji prasowej, że Polska i Słowacja wypracowały stabilną podstawę dla wielowymiarowej współpracy. Przypominał w tym kontekście o regularnych spotkaniach na szczeblu prezydenckim oraz rządowym.

Szef polskiego MSZ zaznaczył, że poza współpracą polityczną solidnym fundamentem dwustronnych relacji jest współpraca gospodarcza oraz samorządowa. Przywoływał wspólne projekty, w tym połączenia transportowe takie jak droga Via Carpatia czy polsko-słowacki interkonektor gazowy.

Minister Czaputowicz zaznaczył, że Polska i Słowacja podobnie patrzą na współpracę w UE w ramach Grupy Wyszehradzkiej i podkreślają potrzebę utrzymania solidarności i wypracowania podobnego spojrzenia na kluczowe kwestie z bieżącej agendy UE.

Szef MSZ wśród tematów rozmów z Lajczakiem wymienił także konflikt rosyjsko-ukraiński.

"Wyraziliśmy zaniepokojenie działaniami Rosji na Ukrainie. Podzielamy pozytywną ocenę prezydenta Zełenskiego, rządu Ukrainy. Umówiliśmy się, że oba nasze kraje będą udzielać wsparcia reformom prowadzonym przez władze Ukrainy" 

- mówił szef polskiego MSZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl