Prowokacja. Będą opowiadali, jak w domu zabić dziecko!

Grzegorz Broński

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezależna.pl.

Kontakt z autorem

  

Homoseksualiści i feministki z Poznania organizują akcję nie tylko na granicy dobrego smaku, ale nawet prawa. „Jak bezpiecznie przerwać ciążę w domu” – to nazwa spotkania, które odbędzie się w siedzibie Grupy Stonewall. Skandalem zajmuje się prokuratura, ale to nie zapobiegnie prowokacji. – Nie odwołamy tego wydarzenia – zapowiadają organizatorzy.

Grupa Stonewall, czyli poznańskie stowarzyszenie LGBT, coraz bezczelniej korzysta ze wsparcia prezydenta Jacka Jaśkowiaka, systematycznie sprawdzając, na ile jeszcze może sobie pozwolić. Chcieli obwiesić miasto tęczowymi flagami, organizują paradę równości, byli autorami skandalicznego nagrania przed farą, gdy przebrany w damskie ciuszki mężczyzna paradował przed kościołem z lizakiem w kształcie penisa. Tym razem posunęli się jeszcze dalej.

W ich siedzibie w sobotni wieczór (10 grudnia br.) ma się odbyć spotkanie, którego nazwa nie pozostawia żadnych wątpliwości. Mają rozmawiać o tym „Jak bezpiecznie przerwać ciążę w domu”. Wśród „prelegentek” są głównie feministki, ale jest też osoba przedstawiona jako prawniczka i „ekspertka do spraw reprodukcyjnych”.

Taka prowokacja wywołała protesty. Udzielanie pomocy w przerwaniu ciąży jest przecież w Polsce przestępstwem. Młodzież Wszechpolska powiadomiła prokuraturę.

– To spotkanie to nie dyskusja, ale instrukcja, jak dokonać aborcji – tłumaczył podczas demonstracji Hubert Jach z Młodzieży Wszechpolskiej, zwracając uwagę, że nawet w facebookowym zaproszeniu jest mowa o bezpiecznym przerywaniu ciąży w domu.

Jak ustalił reporter „Codziennej”, podobnych zawiadomień było więcej.

– Prowadzimy czynności sprawdzające – tłumaczy Piotr Kotlarski, wiceszef Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald. – Musimy dokonać oceny prawno-karnej i odpowiednie czynności będą podejmowane – dodał. Oznacza to, że śledczy muszą najpierw poznać przebieg sobotniego spotkania, aby ocenić, czy doszło do popełnienia przestępstwa. Zapytaliśmy, czy w siedzibie Grupy Stonewall w sobotni wieczór pojawi się np. ktoś z policji i będzie nagrywał przebieg prowokacji. – Na to pytanie nie mogę odpowiedzieć – stwierdził prokuratur Kotlarski.

Skontaktowaliśmy się również z Mateuszem Sulwińskim, rzecznikiem Grupy Stonewall. Potwierdził, że prowokacja w ich siedzibie się odbędzie.

– To nie warsztaty, a spotkanie, rozmowa – przekonywał Sulwiński.

Zapytany, jaki jest cel prowokacji na pograniczu prawa od razu zastrzegł, że nie są organizatorem, a jedynie udostępniają miejsce.

– Bo identyfikujemy się z ideą, która za tym wydarzeniem stoi – odpowiedział rzecznik.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nigeria. Dżihadyści zabili zakładników

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Działająca w Nigerii międzynarodowa organizacja pomocowa Action Against Hunger poinformowała, że dzihadyści zabili czterech jej pracowników, którzy zostali porwani w lipcu br. Przy życiu pozostaje jeszcze jeden z zakładników.

W lipcu sześć osób z organizacji humanitarnej zostało uprowadzonych w pobliżu miasta Damasak w stanie Borno. Uprowadzenia dokonała Zachodnioafrykańska Prowincja Państwa Islamskiego (ISWAP), odłam Boko Haram. Jedna z osób porwanych została zabita we wrześniu.

Wczoraj poinformowano, że dżihadyści zgładzili kolejne cztery osoby mimo apeli Action Against Hunger o uwolnienie zakładników.

- Nasza organizacja potępia te zabójstwa w najostrzejszych słowach i głęboko ubolewa, że nie wykonano wezwań do uwolnienia zakładników

- oświadczono. Jednocześnie ponownie zaapelowano do uwolnienia ostatniej żyjącej porwanej osoby.

Organizacja Boko Haram, której nazwę tłumaczy się jako „zachodnia edukacja to świętokradztwo”, walczy zbrojnie o wprowadzenie szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii. Szariat obowiązuje w północnych stanach kraju, gdzie mieszka najwięcej muzułmanów. 10 lat istnienia Boko Haram w Nigerii pozbawiło życia ok. 30 tys. osób, a ponad 2 mln musiało opuścić swoje domostwa.

Action Against Hunger jest międzynarodową organizacją pozarządową mającą na celu walkę z głodem na świecie. Została założona w 1979 przez grupę francuskich lekarzy, naukowców, dziennikarzy i pisarzy. Obecnie działa w 40 krajach

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl