Prowokacja. Będą opowiadali, jak w domu zabić dziecko!

Grzegorz Broński

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezależna.pl.

Kontakt z autorem

  

Homoseksualiści i feministki z Poznania organizują akcję nie tylko na granicy dobrego smaku, ale nawet prawa. „Jak bezpiecznie przerwać ciążę w domu” – to nazwa spotkania, które odbędzie się w siedzibie Grupy Stonewall. Skandalem zajmuje się prokuratura, ale to nie zapobiegnie prowokacji. – Nie odwołamy tego wydarzenia – zapowiadają organizatorzy.

Grupa Stonewall, czyli poznańskie stowarzyszenie LGBT, coraz bezczelniej korzysta ze wsparcia prezydenta Jacka Jaśkowiaka, systematycznie sprawdzając, na ile jeszcze może sobie pozwolić. Chcieli obwiesić miasto tęczowymi flagami, organizują paradę równości, byli autorami skandalicznego nagrania przed farą, gdy przebrany w damskie ciuszki mężczyzna paradował przed kościołem z lizakiem w kształcie penisa. Tym razem posunęli się jeszcze dalej.

W ich siedzibie w sobotni wieczór (10 grudnia br.) ma się odbyć spotkanie, którego nazwa nie pozostawia żadnych wątpliwości. Mają rozmawiać o tym „Jak bezpiecznie przerwać ciążę w domu”. Wśród „prelegentek” są głównie feministki, ale jest też osoba przedstawiona jako prawniczka i „ekspertka do spraw reprodukcyjnych”.

Taka prowokacja wywołała protesty. Udzielanie pomocy w przerwaniu ciąży jest przecież w Polsce przestępstwem. Młodzież Wszechpolska powiadomiła prokuraturę.

– To spotkanie to nie dyskusja, ale instrukcja, jak dokonać aborcji – tłumaczył podczas demonstracji Hubert Jach z Młodzieży Wszechpolskiej, zwracając uwagę, że nawet w facebookowym zaproszeniu jest mowa o bezpiecznym przerywaniu ciąży w domu.

Jak ustalił reporter „Codziennej”, podobnych zawiadomień było więcej.

– Prowadzimy czynności sprawdzające – tłumaczy Piotr Kotlarski, wiceszef Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald. – Musimy dokonać oceny prawno-karnej i odpowiednie czynności będą podejmowane – dodał. Oznacza to, że śledczy muszą najpierw poznać przebieg sobotniego spotkania, aby ocenić, czy doszło do popełnienia przestępstwa. Zapytaliśmy, czy w siedzibie Grupy Stonewall w sobotni wieczór pojawi się np. ktoś z policji i będzie nagrywał przebieg prowokacji. – Na to pytanie nie mogę odpowiedzieć – stwierdził prokuratur Kotlarski.

Skontaktowaliśmy się również z Mateuszem Sulwińskim, rzecznikiem Grupy Stonewall. Potwierdził, że prowokacja w ich siedzibie się odbędzie.

– To nie warsztaty, a spotkanie, rozmowa – przekonywał Sulwiński.

Zapytany, jaki jest cel prowokacji na pograniczu prawa od razu zastrzegł, że nie są organizatorem, a jedynie udostępniają miejsce.

– Bo identyfikujemy się z ideą, która za tym wydarzeniem stoi – odpowiedział rzecznik.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Opozycjonista aresztowany dwa razy

zdjęcie ilustracyjne / https://vk.com/ilya_yashin

  

Jeden z liderów opozycji demokratycznej w Rosji Ilja Jaszyn został dziś ponownie zatrzymany, gdy wychodził z moskiewskiego aresztu po odbyciu kary 10 dni pozbawienia wolności. Przewieziono go na komendę policji. W poniedziałek ma stanąć przed sądem.

Jaszynowi, którego wcześniej nie dopuszczono do udziału we wrześniowych wyborach do Moskiewskiej Rady Miejskiej, postawiono zarzut nawoływania do uczestnictwa w nieuzgodnionych ze stołecznymi władzami akcjach 18 i 19 lipca, tj. manifestacjach poparcia dla niezależnych kandydatów do legislatury Moskwy.

W niedzielę opozycjoniście zakończyła się kara za naruszenie przepisu o organizacji masowych zgromadzeń bez uzgodnienia z władzami. Chodzi o tweet, w którym namawiał do udziału w demonstracji 27 lipca.

Jest to już trzecie zatrzymanie Jaszyna w ciągu trzech tygodni. Odbył on już dwie kary po 10 dni pozbawienia wolności.

W 2017 roku Jaszyn, dawny współpracownik Borysa Niemcowa, został wybrany na burmistrza rejonu (dzielnicy) krasnosielskiego w Moskwie. W wyniku tamtych wyborów lokalnych mandaty radnych w różnych rejonach Moskwy zdobyło łącznie ponad 200 kandydatów opozycji, co było oceniane jako jej sukces.

W wypadku wyborów do Moskiewskiej Rady Miejskiej stołeczna komisja wyborcza uniemożliwiła ubieganie się o mandat 57 niezależnym kandydatom, w tym czołowym politykom opozycji, przeważnie wskazując na nieprawidłowości w podpisach poparcia dla kandydatów.

Pod koniec lipca i na początku sierpnia w Moskwie doszło do kilku dużych demonstracji w obronie wolnych wyborów. Według opozycji w legalnej manifestacji 10 sierpnia uczestniczyło ponad 50 tys. osób. Była to najliczniejsza akcja protestu zorganizowana w Moskwie przez opozycję w ciągu ostatnich ośmiu lat, mimo tego że większość jej liderów została wcześniej zatrzymana.

Podczas tamtej manifestacji i dwóch poprzednich - 27 lipca i 3 sierpnia - w stolicy Rosji zatrzymano łącznie ponad 2,4 tys. osób. Opozycja zapowiedziała kolejne demonstracje.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl