Nieświadomość medialna

  

Co posiedzenie komisji, to nowe bon moty świadków. „Nie miałem świadomości medialności tej sprawy. Telewizji od kilku lat nie oglądam” – wyznał wczoraj przesłuchiwany przed sejmową komisją ds. wyjaśnienia afery Amber Gold były rzecznik dyscyplinarny Prokuratury Generalnej Jacek Radoniewicz.

Cóż, nie od dziś wiadomo, że kto nie ogląda telewizji, ten prowadzi żywot spokojny i ustabilizowany. Osobiście zazdroszczę. Ale pan prokurator zapewne nie słuchał także radia i nie czytał gazet. Bo przecież informacje na temat „złota i bursztynu” przed czterema laty na dobre zdominowały debatę publiczną w Polsce. Zapewne pan prokurator także nie rozmawiał z rodziną, znajomymi ani współpracownikami. Nie słyszał dyskusji przechodniów, a w przygodne pogaduszki się nie wdawał. Wychodzi jednak również na to, że pan rzecznik prawdopodobnie nie zapoznał się także z aktami sprawy, o której na pierwszy rzut oka było wiadomo, że nie dotyczy kradzieży roweru ani słoików z piwnicy. Dobrze, że dzięki komisji śledczej wielu Polaków zyska „medialną świadomość nieświadomości medialnej” sądów i prokuratur za czasów Platformy Obywatelskiej. Podobnie „nieświadomych” jest zapewne jeszcze wielu. Czas ich poznać.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts