Zbiórka darów: Już dziś wesprzyj Polaków na Kresach

  

Fundacja „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom” jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia zbiera dary dla Polaków na Kresach. Zbiórka darów dla Kresowiaków odbędzie się dzisiaj w godzinach 18-20 przy Placu Bankowym.

Fundacja „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom” niesie pomoc Polakom poza wschodnimi granicami Polski. Dzięki tej akcji, zorganizowanej i prowadzonej przez ludzi dobrej woli oraz Związek Harcerzy Rzeczypospolitej przekazano Rodakom nie tylko pomoc materialną, ale nawiązano trwałe relacje pomiędzy Polakami żyjącymi w Ojczyźnie a Polakami pozostałymi poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Fundacja co roku zbiera dary dla Polaków na Kresach.
Naszym rodakom za wschodnią granicom potrzebne są podstawowe produkty. Każdy komu ich los nie jest obojętny może dziś w godzinach 18-20 wesprzeć akcję i przynieść potrzebne dary. Podobnie jak w roku ubiegłym podstawowymi produktami, na których warto się skupić to chemia domowa (proszki i płyny do prania, do płukania, do mycia, dezynfekujące, pasta do zębów, szampony, żel do mycia, mydła w płynie i w kostce pianka do golenia, golarki, uniwersalne kosmetyki). Organizatorzy akcji proszą również o podstawowe medykamenty (witaminy, woda utleniona, środki opatrunkowe, żele). Bardzo przydatne będą również materiały do pielęgnacji osób starszych (podkłady higieniczne, pieluchomajtki, kremy na odleżyny). Doskonałym uzupełnieniem tych paczek będą słodycze, przyprawy, kawy, herbaty, oraz kalendarze na rok 2017 z tematyką polską, historyczną.

- Jako dawny prezes Fundacji, a obecnie jako wolontariusz wspieram nowy zarząd w ich działaniach. Oni o nas pamiętają, pamiętają o Polsce i historii. Czekają na nasze wsparcie, a podczas tego wydarzenia dzieją się rzeczy niebywałe. Mam ogromną prośbę o serce dla Polaków na Kresach, o pamięć o nich i o wsparcie – przekonuje Cezary Jurkiewicz, przewodniczący klub PiS w radzie miasta Warszawy.


Można również dokonywać wpłat na konto Fundacji:
Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom”
ul. Rzeźbiarska 87, 04-620 Warszawa
nr konta: Alior Bank SA: 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Włochy: Batalia z koronawirusem jeszcze nie wygrana

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Rządowy włoski komisarz ds. epidemii Domenico Arcuri oświadczył dziś, że batalia z koronawirusem we Włoszech trwa i przestrzegł przed myśleniem, że jest blisko zwycięstwa. Jak zaznaczył, niemożliwy jest obecnie powrót do normalności.

- Nasza batalia z koronawirusem trwa bez przerwy i musimy uniknąć tego, by zacząć myśleć o tym, że wygrywamy, że zapędziliśmy przeciwnika do narożnika i że zaraz zdobędziemy przewagę

 - powiedział Arcuri podczas spotkania z dziennikarzami w Rzymie.

- Wskaźniki mówią nam tylko, że zaczynamy ograniczać zasięg zakażeń

- dodał nadzwyczajny komisarz mianowany przez premiera Giuseppe Contego. Stwierdził zarazem, że wirus szerzy się nadal znacznie, choć nie w sposób jednakowy.

Arcuri zaznaczył, że "należy powstrzymać się przed myśleniem, że już nadszedł moment powrotu do normalizowania zachowań".

Komisarz z wielkim zaniepokojeniem odnotował, że w niektórych rejonach kraju na ulicach są tłumy, mimo zakazu wychodzenia z domu bez ważnej potrzeby. Mówił o tym w dniu, gdy niemal wszystkie włoskie gazety opublikowały zdjęcia pełnych ludzi ulic i targów w Neapolu. Podkreślił, że takie zachowania "należy potępiać".

- Musimy zrobić wszystko, by nie dopuścić do tego, aby wyrzeczenia nas wszystkich poszły na marne

 - zaapelował.

Arcuri, który zajmuje się przede wszystkim nadzorowaniem sytuacji w służbie zdrowia, poinformował ponadto, że trwa dystrybucja wentylatorów medycznych do placówek we wszystkich regionach. Powiedział, że na początku obecnego kryzysu epidemicznego w kraju było ok. 5200 łóżek na oddziałach intensywnej terapii. Obecnie jest ich ponad 9200, co oznacza wzrost o 79 proc. Liczba łóżek na oddziałach zakaźnych i pulmonologii wzrosła z 6200 do 34 tysięcy, czyli czterokrotnie.

- Podejmujemy gigantyczny wysiłek

 - zapewniał komisarz.

Dotychczasowy bilans koronawirusa we Włoszech to 14,6 tysięcy osób zmarłych, 120 tysięcy potwierdzonych przypadków i prawie 20 tysięcy wyleczonych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts