Dramat w Paryżu. Smog największy od 10 lat

Ze względu na zanieczyszczenie powietrza, które osiągnęło najgorszy poziom od co najmniej 10 lat, władze Paryża wprowadziły częściowy zakaz wjazdu do centrum miasta samochodów – podaje portal&

By ILJR - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4011877
Ze względu na zanieczyszczenie powietrza, które osiągnęło najgorszy poziom od co najmniej 10 lat, władze Paryża wprowadziły częściowy zakaz wjazdu do centrum miasta samochodów – podaje portal businessinsider.com.

To drugi dzień z rzędu, kiedy urzędnicy miejscy nałożyli środki ograniczania ruchu.
Wczoraj do centrum miasta nie mogły wjechać prywatne samochody z nieparzystymi numerami tablic rejestracyjnych a dzisiaj z parzystymi.

Ogromny poziom zanieczyszczenia jest wynikiem kombinacji emisji spalin z pojazdów oraz domowych pieców na drewno. Bezwietrzne warunki pogodowe, oznaczają, że zanieczyszczenia nie zostały rozproszone – podaje portal.

Bez względu na tablice rejestracyjne po mieście swobodnie mogą poruszać się samochody hybrydowe, auta z napędem elektrycznym oraz te, w których siedzą co najmniej trzy osoby.

Transport publiczny działa bez zakłóceń. W ten sposób władze miasta chcą zachęcić dojeżdżających do pozostawienia samochodów w domu.

 

 


Źródło: businessinsider.com

#spaliny #Paryż #zanieczyszczenia

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo