Poszukiwany listem gończym porucznik rezerwy Piotr C. został we wtorek zatrzymany przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. Portal tvp.info dotarł do nagrania z operacji służb. Zatrzymanie porucznika to element szerszej operacji kontrwywiadu wojskowego wymierzonej w rezydenturę rosyjskiego wywiadu w Polsce - dowiaduje się portal niezalezna.pl. 

Wczoraj C. usłyszał zarzuty działalności szpiegowskiej – chodzi o gotowość pracy na rzecz obcego wywiadu lub gromadzenie informacji na jego rzecz. Grozi mu kara od 6 miesięcy do lat 8 więzienia. 

Brawurowa akcja zatrzymania byłego żołnierza rozwiązanego po katastrofie smoleńskiej 36 specpułku została nagrana m.in. z drona. 

W tym kontekście warto przypomnieć, że „Gazeta Polska” dotarła do dokumentów, które świadczą, że oficerowie SKW spotykali się z funkcjonariuszami Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji

Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Pytel oraz dyrektor jego gabinetu Krzysztof Dusza w czasie swojego urzędowania w SKW spotykali się z W.J. – rezydentem rosyjskiego wywiadu w Polsce. Spotkania miały miejsce w czasie, gdy Pytel był dyrektorem Zarządu Operacyjnego SKW, a szefem wojskowego kontrwywiadu – gen. Janusz Nosek. Jedno z nich odbyło się we wsi Ułowo, tuż obok granicy z obwodem kaliningradzkim. 

ZOBACZ AKCJĘ ZATRZYMANIA PIOTRA C.