Uzbrojeni żołnierze, dron i zaskoczony uciekinier. Zobacz jak zatrzymują Piotra C. - WIDEO

  

Poszukiwany listem gończym porucznik rezerwy Piotr C. został we wtorek zatrzymany przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. Portal tvp.info dotarł do nagrania z operacji służb. Zatrzymanie porucznika to element szerszej operacji kontrwywiadu wojskowego wymierzonej w rezydenturę rosyjskiego wywiadu w Polsce - dowiaduje się portal niezalezna.pl. 

Wczoraj C. usłyszał zarzuty działalności szpiegowskiej – chodzi o gotowość pracy na rzecz obcego wywiadu lub gromadzenie informacji na jego rzecz. Grozi mu kara od 6 miesięcy do lat 8 więzienia. 

Brawurowa akcja zatrzymania byłego żołnierza rozwiązanego po katastrofie smoleńskiej 36 specpułku została nagrana m.in. z drona. 

W tym kontekście warto przypomnieć, że „Gazeta Polska” dotarła do dokumentów, które świadczą, że oficerowie SKW spotykali się z funkcjonariuszami Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji

Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Pytel oraz dyrektor jego gabinetu Krzysztof Dusza w czasie swojego urzędowania w SKW spotykali się z W.J. – rezydentem rosyjskiego wywiadu w Polsce. Spotkania miały miejsce w czasie, gdy Pytel był dyrektorem Zarządu Operacyjnego SKW, a szefem wojskowego kontrwywiadu – gen. Janusz Nosek. Jedno z nich odbyło się we wsi Ułowo, tuż obok granicy z obwodem kaliningradzkim. 

ZOBACZ AKCJĘ ZATRZYMANIA PIOTRA C.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzecia ofiara grypy we Włoszech

zdjęcie ilustracyjne / geralt CC0

  

We Włoszech zmarła w niedzielę trzecia osoba, która była zarażona koronawirusem. W szpitalu w mieście Crema w Lombardii umarła kobieta, która przebywała na oddziale onkologii. Jej stan z powodu nowotworu był bardzo poważny - wyjaśniły miejscowe władze.

Kobieta była chora onkologicznie i była też zarażona koronawirusem - podkreślił przedstawiciel władz regionalnych Giulio Gallera.

We Włoszech zanotowano ponad 130 przypadków groźnego wirusa. 25 osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts