Koniec z „polityką otwartych drzwi”? Niemcy przerażeni falą makabrycznych zbrodni

  

Niemcy nie przestali jeszcze opłakiwać zamordowanej przez uchodźcę z Afganistanu studentki we Fryburgu, politycy apelują do obywateli o spokój i proszą, aby nie stosować wobec uchodźców zbiorowej odpowiedzialności. Tymczasem media donoszą o kolejnych makabrycznych zbrodniach, których w ostatnim czasie dokonali w Niemczech imigranci.

Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl Maria Ladenburger miała 19 lat. W połowie października jej ciało znaleziono w rzece Dreisam we Fryburgu – została zgwałcona a następnie utopiona. Sprawcą zbrodni okazał się 17-letni uchodźca z Afganistanu. Jako że jest nieletni, grozi mu niezbyt surowy wyrok. Maria była córką Clemensa Ladenburgera, wysokiego rangą urzędnika w Służbie Prawnej Komisji Europejskiej. Została zaatakowana 15 października, kiedy wracała rowerem ze studenckiej imprezy.
CZYTAJ WIĘCEJ: To ją zamordował nieletni uchodźca. Była córką unijnego urzędnika
 
Całe Niemcy opłakują brutalnie zamordowaną dziewczynę, która dzisiaj skończyłaby 20 lat. Tymczasem politycy jednocześnie przekonują, że ta zbrodnia „nie jest i nie może być dowodem na to, iż wraz z napływem uchodźców nastąpił w Niemczech wzrost przestępczości”. Burmistrz Fryburga Dieter Salomon (partia Zielonych) podobnie jak zresztą sama kanclerz Angela Merkel, zaapelował do mieszkańców, aby nie obwiniali za ten mord wszystkich mieszkających w okolicy uchodźców.

Tego typu apele powoli przestają jednak być skuteczne, czego dowodem są wpisy pojawiające się coraz częściej w mediach społecznościowych. Wyłaniający się z nich obraz niemieckiego społeczeństwa jest skrajnie różny od tego, który chcieliby lansować czołowi politycy. Także z prywatnych rozmów (nawet z wcześniejszymi zwolennikami tzw. polityki otwartych drzwi) wynika, że Niemcy mają już dość.

- Czujemy się okłamywani zarówno przez media, jak i przez rząd, który ciągle nas zapewnia o tym, że jesteśmy bezpieczni, a występujące przestępstwa w żadnym wypadku nie są spowodowane wzrostem ilości uchodźców – mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl Elke Peach mieszkanka Hamburga dodając, że wydarzenia, do jakich dochodzi ostatnio zdecydowanie temu przeczą.


Jeszcze jeden gwałt... i jeszcze jeden
Nie umilkły echa morderstwa we Fryburgu, gdy prasa doniosła o aresztowaniu 31-letniego uchodźcy (tym razem z Iraku), który w listopadzie w Bochum zgwałcił i ciężko pobił dwie studentki.

W trakcie śledztwa okazało się, iż ten uchodźca jest sprawcą także podobnego gwałtu na innych dwóch studentkach, którego dokonał niemal w tym samym miejscu. 31-latek przyjechał do Niemiec z Iraku wraz z falą uchodźców w 2015 roku.

To nie koniec serii przestępstw dokonanych w ostatnich tygodniach przez uchodźców, bowiem lokalne media donosiły również o brutalnym napadzie na kobietę na dworcu kolejowym w Kolonii.

Natomiast kilka dni temu na cmentarzu w miejscowości Herrenberg czterech uchodźców pobiło mężczyznę po tym, gdy zwrócił im uwagę, aby nie oddawali moczu na miejscowe groby. Inny imigrant w urzędzie ds. socjalnych oburzony tym, iż jego zdaniem otrzymał zbyt mało zasiłku, brutalnie zaatakował jedną z pracownic oraz postronne osoby.

Wszystkie te wydarzenia powodują, że obywatele Niemiec zaczynają odwracać się od polityki otwartych drzwi. Najwyraźniej zrozumiałą to już także sama kanclerz Angela Merkel, która dzisiaj w Essen podczas zjazdu CDU prosząc partię o zaufanie obiecała, że taki zalew kraju przez uchodźców jaki miał miejsce w 2015 roku „nigdy nie nastąpi”. Angela Merkel walczy o fotel przewodniczącej CDU. Na razie jest jedynym kandydatem w tym wyścigu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


ZOBACZ najnowszy spot akcji #DziękujeMYzaOdwagę. „Mamo, masz pod opieką 2,5 tys. pacjentów...”

Jolanta Pawlak / youtube.com/print screen

  

- Dziękujemy za waszą pomoc. Mamo, masz pod opieką 2,5 tys. pacjentów, to jest bardzo duża liczba ludzi. Odpowiedzialność ogromna - słyszymy w najnowszym spocie w ramach akcji portalu Niezalezna.pl #DziękujeMyzaOdwagę. Niezmiennie, zachęcamy do publikowania podziękowań w mediach społecznościowych!

W najnowszym spocie za odwagę dziękują: Tomasz Sakiewicz - redaktor naczelny Gazety Polskiej, Aleksandra Zarzycka - prezenterka pogody Telewizji Republika, Jolanta Pawlak - dziennikarka Polskiego Radia i Telewizji Republika i Adrian Stankowski - publicysta Gazety Polskiej, Telewizja Republika 

- Szanowni państwo, dziękuję. Dziękuję tym wszystkim, dzięki którym dzisiaj mamy chleb w naszych domach, dzięki którym mamy podstawowe środki do życia

- mówi w najnowszym spocie redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz.

[polecam:https://niezalezna.pl/318032-dziekujemyzaodwage-piosenka-specjalnie-dla-bohaterow-lekarze-co-swoje-zdrowie-oddaja-w-darze]

- Dziękujemy za waszą pomoc. Mamo, masz pod opieką 2,5 tys. pacjentów, to jest bardzo duża liczba ludzi. Odpowiedzialność ogromna

- mówi wzruszona Jolanta Pawlak - dziennikarka Polskiego Radia i Telewizji Republika

Gorąco zachęcamy do składania podziękowań w najrozmaitszych formach. Podziękuj we wpisie na Twitterze, opublikuj nagranie na Facebooku czy zdjęcie na Instagramie. Napisz skromne „dziękuję”, skomponuj utwór bądź nagraj kilka słów od siebie.

Koniecznie pamiętaj o hashtagu - #DziękujeMYzaOdwagę.

ZOBACZ NAJNOWSZY SPOT:

W poprzednim nagraniu dziennikarka Telewizji Republika Ilona Januszewska przypomina o tych, którzy nieustraszenie wykonują swoje obowiązki.

- Lekarze, pielęgniarki, wolontariusze, kierowcy, dostawcy, ochroniarze, sprzedawcy, urzędnicy, policjanci i żołnierze

- wymienia kolejne profesje.

Do akcji dołączyła także aktorka scen muzycznych Ludmiła Małecka.

„Są w naszym mieście tacy Lekarze co swoje zdrowie oddają w darze. Aniołom złożą skrzydła złamane, a diabłom dusze pogruchotane. Dla Was Lekarze , Sanitariusze ze swego domu się nigdzie nie ruszę. Wam Pielęgniarki , Ordynatorzy. Śpiewają zdrowi, dziękują chorzy. Sł. i muz. Artur Grudziński”

- napisała artystka w jednej z sieci społecznościowych.

W naszej akcji wzięli udział między innymi Michał Rachoń i Tomasz Sakiewicz.

- Ich praca jest konieczna, abyśmy jako społeczeństwo, jako państwo, mogli w miarę normalnie funkcjonować. Aby nasze jedzenie znajdowało się w sklepach, aby zostało tam dowiezione, żebyśmy mogli dojechać codziennie do pracy. Codziennie ryzykują ludzie, którzy nas leczą, dostarczają i sprzedają w aptekach lekarstwa, a także zabezpieczają skomplikowany system powstrzymywania koronawirusa

- mówił red. Michał Rachoń na antenie TVP Info.

[polecam:https://niezalezna.pl/317971-dziekujemyzaodwage-do-akcji-dolaczaja-ryszard-czarnecki-i-jan-filip-libicki-dolacz-i-ty]

To wy jesteście bohaterami naszych czasów. Dziękuję wam

- stwierdził w nagraniu redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, Tomasz Sakiewicz.

[polecam:https://niezalezna.pl/319240-dziekujemyzaodwage-zachecamy-do-wziecia-udzialu-w-akcji-zobacz-nowe-spoty]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts