W dniach od 29 listopada do 2 grudnia br. na terenie 4. Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu oraz obiektów poligonowych 34. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu przeprowadzono szkoleniowe warsztaty transportowe dla przedstawicieli Sił Zbrojnych Bośni i Hercegowiny. Warsztaty dotyczyły zasad planowania i realizacji wojskowych transportów kolejowych. Szkolenie przeprowadzono w ramach zadań doradczych, wykonywanych przez żołnierzy XII. Zmiany PKW EUFOR/MTT (Polski Kontyngent Wojskowy w Bośni i Hercegowinie) – podaje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Głównym organizatorem warsztatów było Szefostwo Transportu i Ruchu Wojsk – Centrum Koordynacji Ruchu Wojsk, przy współpracy z przedstawicielami 4. RBLog, WKTr Wrocław oraz Mobilnego Zespołu Szkoleniowego MTT-1, który na co dzień szkoli, doradza oraz udziela pomocy żołnierzom Sił Zbrojnych BiH w osiągnięciu zdolności do samodzielnego kierowania i koordynowania ruchem własnych i obcych wojsk – czytamy na portalu.

W szkoleniu uczestniczyło 6 żołnierzy z Centrum Kontroli Ruchu Sił Zbrojnych Bośni i Hercegowiny, którzy zostali zapoznani z zasadami i procedurami planowania oraz realizacji przewozu wojsk w komunikacji krajowej i międzynarodowej, a także koordynacji przemieszczania wojsk transportem kolejowym – podaje DO RSZ.