Morawiecki liczy na odbicie w inwestycjach

Dzięki uruchomieniu inwestycji współfinansowanych ze środków unijnych można spodziewać się odbicia w inwestycjach w II-III kwartale 2017 r.

Marek Mytnik; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Dzięki uruchomieniu inwestycji współfinansowanych ze środków unijnych można spodziewać się odbicia w inwestycjach w II-III kwartale 2017 r. - uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

- Efekt mnożnikowy funduszy unijnych będzie bardzo pozytywny i w przyszłym roku, gdzieś od drugiego-trzeciego kwartału widzimy odbicie inwestycji również ze wsparciem funduszy unijnych. To również przebije się do statystyk - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Morawiecki przedstawił także pakiet uproszczeń dotyczących pozyskiwania funduszy unijnych. Ma on doprowadzić m.in. do odbicia w inwestycjach w Polsce oraz zwiększyć udział wysoko zaawansowanych produktów w polskim eksporcie, poinformowali przedstawiciele resortu.

- Zaproponowaliśmy szereg rozwiązań w wielu obszarach i do konstytucji dla biznesu dokładamy ustawę, która zmniejsza trudności w pozyskiwaniu funduszy europejskich

- powiedział wicepremier.

- Podkreślamy, że te działania przełożą się na inwestycje. […] Staramy się o przesuwanie środków z funduszy europejskich w kierunku wyżej zaawansowanych technologii, gdzie są też lepiej płatne miejsca pracy. Na tych miejscach pracy nam zależy. Chcemy eksportować wysoko zaawansowane produkty

- zadeklarował także wicepremier.

 Źródło: ISBnews

 

#Mateusz Morawiecki #inwestycje

MP
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo