​Pinior jak Sawicka

  

Jeden z najsławniejszych działaczy Solidarności ma postawione zarzuty korupcyjne. Upadek legendy wywołuje skurcz w sercu nie tylko dlatego, że są podstawy do twierdzenia, iż w wolnej Polsce, jako senator Rzeczypospolitej, zwyczajnie brał łapówki. To ustalenia CBA i prokuratury, będzie musiał jeszcze potwierdzić je sąd. Kompromitujące jest to, że zarówno sam Pinior, jak i kibicująca mu opozycja usiłują uruchomić mechanizm, który miałby obezwładnić wymiar sprawiedliwości. Presja wywierana na prokuratorów i sędziów przez te środowiska jest faktem – dowiodło tego zachowanie prokuratora, który ogłaszał decyzję o aresztowaniu byłego senatora PO. Pan prokurator musiał się publicznie usprawiedliwiać z tego, co czyni – zadeklarował, że „Józef Pinior wielkim bohaterem jest”. Sąd nie zgodził się na areszt polityka PO – mimo dowodów zebranych jeszcze w czasach rządów PO i obaw o mataczenie. System III RP znów mówi wyraźnie: są równi i równiejsi, „elita” ma być bezkarna. Niestety Józef Pinior stoczył się do poziomu Beaty Sawickiej – to ta sama filozofia obrony. I tylko żal Solidarności, tego wielkiego mitu – znów ktoś wyciera sobie nim gębę, by kryć własne niegodziwości.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts