Będą zakazy wjazdu dla aut z silnikiem diesla

Cztery duże miasta z Europy i Ameryki Północnej zapowiedziały, że do 2025 roku samochody z silnikiem diesla zostaną wycofane z ulic metropolii – podaje brytyjski portal theguard

pixaoppa/pixabay.com/CC0 Public Domain
Cztery duże miasta z Europy i Ameryki Północnej zapowiedziały, że do 2025 roku samochody z silnikiem diesla zostaną wycofane z ulic metropolii – podaje brytyjski portal theguardian.com.

Władze Paryża, Aten, Meksyku i Madrytu chcą w ciągu najbliższej dekady wyeliminować samochody z silnikiem diesla i dostawczych z dróg. Wprowadzenie zakazu ma przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza. Takie deklaracje padły podczas trzydniowego szczytu liderów miast C40.

- Zmiany klimatu są jednym z największych wyzwań, przed którymi stoimy. Dziś także chcemy powiedzieć, że już nie tolerujemy zanieczyszczeń powietrza i problemów zdrowotnych oraz zgonów, które ono powoduje. Szczególnie dla naszych najsłabszych obywateli – powiedziała mer Paryża Anne Hidalgo.

Giorgos Kaminis, burmistrz Aten, powiedział, że jego celem jest usunięcie wszystkich samochodów z centrum miasta-Władze miasta chcą współpracować z rządami i producentami w celu promowania pojazdów elektrycznych i czystszego transportu-mówił Kaminis.

Najnowsze badania pokazują skalę problemu. Z 3 mln przedwczesnych zgonów rocznie ma swoje przyczyny w brudnym powietrzu. – wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)

W Polsce z tego powodu umiera blisko 45 tys. osób rocznie.

 

 Źródło: theguardian.com

#spaliny #diesel

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo