Austriacy wybrali prezydenta - wygrał Alexander Van der Bellen

  

Zakończyły się ponowne wybory prezydenckie w Austrii. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wygrał je Alexander Van der Bellen, kandydat z poparciem Zielonych.

"Hifer 46,4 Van Der Bellen 53,6. Kandydat niezależny z poparciem Zielonych wygrywa w Austrii" - podał na twitterze Cezary Gmyz, korespondent TVP w Niemeczech.

Alexander Van der Bellen to ekonomista i nauczyciel akademicki. Kandydat Zielonych, poseł do Rady Narodowej, co ciekawe posiada również również obywatelstwo estońskie.
Nowy prezydent Austrii Alexander Van der Bellen (fot. Manfred Werner/Tsui – CC by-sa 3.0)

Jak pisała dwa dni temu "Gazeta Polska Codziennie" powtórzona druga tura wyborów prezydenckich w Austrii, to następstwo decyzji austriackiego Trybunału Konstytucyjnego, który anulował wyniki poprzedniego głosowania ze względu na zaistniałe nieprawidłowości. Walkę o prezydenturę ponownie stoczyli kandydat partii Zielonych Alexander van der Bellen i reprezentant eurosceptycznej Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ) Norbert Hofer.

W lipcu br. Trybunał Konstytucyjny w Wiedniu ogłosił, że należy powtórzyć drugą turę wyborów prezydenckich przeprowadzoną 22 maja br. Przyczyną były liczne nieprawidłowości, do których doszło podczas głosowania oraz w trakcie obliczania głosów.

"Gdyby głosowały tylko austriackie elity, to lewicowy kandydat Alexander van der Bellen miałby tytuł prezydenta w kieszeni. W mocno wspieranej przez celebrytów medialnej kampanii propagandowej dziesiątki znanych artystów, aktorów, piosenkarzy czy pisarzy zadeklarowały, że oddadzą swój głos na van der Bellena" - pisał Waldemar Maszewski, korespondent GPC w Niemczech.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter,niezalezna.pl,Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...


Polska Fundacja Narodowa sfinansowała zakup sprzętu dla szpitali

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/vitalworks

  

Polska Fundacja Narodowa poinformowała w komunikacie o sfinansowaniu zakupu sprzętu dla szpitali. - Kierując się społeczną odpowiedzialnością organizacji i działając w sytuacji wymagającej integracji celów i zasobów podmiotów publicznych, komercyjnych oraz NGO’s, PFN wspiera intensywnie szpitale, zmierzając do ograniczenia skutków kryzysu wynikającego z zagrożenia epidemią koronawirusa dla zdrowia i życia Polaków - czytamy w komunikacie Polskiej Fundacji Narodowej.

W trybie natychmiastowym przekazaliśmy środki finansowe na bieżące, pilne potrzeby 5 szpitali wskazanych przy pełnej koordynacji ustaleń z Ministerstwem Zdrowia. Konieczne jest, aby wsparcie Polskiej Fundacji Narodowej okazało się nie tylko zgodne z logiką szerokiego spektrum podejmowanych działań, ale też aby miało nader realny wpływ na wzmocnienie działań diagnostyczno-leczniczych w placówkach medycznych na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego

– powiedział prezes PFN dr Marcin Zarzecki. 

Polska Fundacja Narodowa przekazała środki na sprzęt diagnostyczny do walki z koronarorusem: kardiomonitory, defibrylatory, pompy infuzyjne, aparaty AMBU, lucas do reanimacji, wózki transportowe dla pacjentów, wózki anestezjologiczne, krzesełko kardiologiczne, komorę do transportu pacjentów zakaźnych, pompę do żywienia dojelitowego, ciśnieniomierze, stetoskopy elektroniczne, aparaty do mierzenia ciśnienia, termometry na podczerwień oraz bezdotykowe.

Dedykowane zasoby finansowe pozwolą zabezpieczyć szpitale w środki do dezynfekcji skóry, powierzchni oraz środki zabezpieczenia bezpośredniego: ponad dwadzieścia tysięcy masek chirurgicznych i filtrujących, kilka tysięcy rękawic ochronnych, wzmocnionych fartuchów chirurgicznych, gogle ochronnych, przyłbice, czepki chirurgiczne, kombinezony, okulary ochronne i ochraniacze na buty. 

Dodatkowo Polska Fundacja Narodowa sfinansowała zakup ambulansu transportowego typu „A2” dializówka, który będzie wykorzystywany w szpitalu zakaźnym na Mazowszu. 

W ramach wsparcia udzielonego Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie sfinansowano zakup komory laminarnej oraz automatycznej stacji pipetującej zwielokratniając możliwości przeprowadzania testów diagnostycznych.

Nie ma bardziej realnej formy podjęcia inicjatywy, niż włączenie się w skuteczne ratowanie ludzkiego życia. Tylko współpraca z Ministerstwem Zdrowia, ze szpitalami, których personel staje codziennie w obliczu największego wyzwania, jakim jest epidemia koronawirusa, skutkować może konkretnymi, dobrymi owocami

– dodał Michał Góras członek Zarządu PFN. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Polska Fundacja Narodowa

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts