Propaganda Clinton legła w gruzach. Co faktycznie oznaczają pierwsze decyzje Trumpa?

„Fala hejtu dyskredytująca Trumpa była jedynie propagandą Clinton” - podkreśla w rozmowie z reporterką vod.gazetapolska.pl wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

Gage Skidmore /flickr.com/photos/gageskidmore
„Fala hejtu dyskredytująca Trumpa była jedynie propagandą Clinton” - podkreśla w rozmowie z reporterką vod.gazetapolska.pl wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

Wczoraj na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy, że gen. James „Wściekły Pies” Mattis obejmie funkcję Sekretarza Obrony USA.

Ta wiadomość z pewnością wywoła nerwowe reakcje Kremla, bowiem gen. Mattis znany jest jako zdeklarowany krytyk polityki resetu, który niezwykle ostro wypowiadał się na temat działań Rosji w ostatnim czasie.

- To dobry wybór, jeżeli doświadczony generał pamiętający, kto był sojusznikiem amerykanów w Iraku i Afganistanie a byli nim w sporej ilości Polacy. W jednym z tych państw nawet Polacy zarządzali jednym z kontyngentów wojskowych, że właśnie taka osoba będzie szefem Pentagonu. To potwierdza, że Donalda Trumpa, wbrew temu hejtowi, wbrew różnym plotkom, instytucjom będą otaczać fachowcy,. którzy dają gwarancję, ze w tych sprawach, które dla Polski są najważniejsze, czyli bezpieczeństwo i polityka zagraniczna, będą ludzie którzy chodzą po ziemi i mają doświadczenie. W związku z tym, ten cały hejt mówiący o tym, że Donald Trump jest niedoświadczony i będzie „jak dziecko we mgle” - widać wyraźnie, że była to propaganda Clinton, jej sztabu, a nie fakty – mówi Ryszard Czarnecki.

 
ZOBACZ FILM:

 

- To postać najbardziej zbliżona do generała Pattona – powiedział o generale Prezydent elekt USA Donald Trump.


 Uważa się, że to właśnie gen. Mattis będzie skutecznie powstrzymywał Donalda Trumpa przed jakimikolwiek próbami angażowania się w negocjacje i współpracę z Rosją. Nowy szef Pentagonu od lat nie ukrywa swojej niechęci w stosunku do Władimira Putina i Federacji Rosyjskiej podkreślając, że jedną z głównych intencji Kremla w ostatnim czasie jest „chęć rozbicia NATO”.
 
Generał Mattis jest niezwykle daleki od polityki resetu z Rosją. Wielokrotnie w swoich wypowiedziach podkreślał on, że Rosję pomimo zakrojonej na szeroką skalę kampanii propagandowej i dezinformacyjnej cały czas należy traktować jako jedno z największych zagrożeń zarówno dla Stanów Zjednoczonych, jak i wielu najbliższych sojuszników USA w Europie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowy szef Pentagonu to postrach Kremla. Kim jest generał James „Wściekły Pies” Mattis?

 

 Źródło: niezalezna.pl

#USA #Donald Trump #James Mattis #Pentagon #Rosja #Ukraina #Krym #aneksja Krymu #wojsko #armia #żołnierze #bezpieczeństwo #Ryszard Czarnecki

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo