Słaba Rosja, naiwny Zachód

  

Gra Rosji jest ta sama od wieków: własnym obywatelom trzeba pokazać, że Zachód ma wrogie zamiary albo, co gorsza, gardzi „matuszką Rassiją”. Dlatego Putin parlamentarzystom FR mówi: „Nie dopuścimy, by nas lekceważono”.

Oczywiście nie wierzy w to, co mówi, bo wie, że USA i Europa nie tylko nie lekceważą Moskwy, ale nawet zdecydowanie ją... przeceniają. Tak. Bo dziś Rosja jest w najgorszej sytuacji gospodarczej od 20 lat: upadły tysiące firm i setki banków, bardzo wzrosło bezrobocie, dramatycznie spadła wartość rubla i eksportu – bo na łeb na szyję poleciały ceny ropy i innych surowców energetycznych dających Rosji aż połowę (!) dochodów z eksportu. A w najbliższych latach ceny te znacząco nie wzrosną. Tymczasem Zachód zamiast, wykorzystując osłabienie Kremla, dokręcić śrubę jak Ronald Reagan w latach 80. i sprowadzić dżudokę Putina do parteru, przeszacowuje znaczenie Rosji, dowartościowuje ją i chce się układać na warunkach dużo lepszych dla FR niż te, które mogłyby być, gdyby zachował zimną krew i zdrowy rozsądek. Na Moskwę trzeba uważać, trzeba się zbroić i być gotowym na wszystkie okoliczności , ale ciężkim grzechem jest być ślepym na jej obecną słabość.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts