Dwie osoby zostały aresztowane w Gdańsku w związku z brutalnym morderstwem 60-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w jednym z bloków na osiedlu Żabianka. Odkryto je, bo mieszkańców niepokoił nieprzyjemny zapach, który czuć było w piwnicy. Ciało było przykryte m.in, workami z cementem, co mogło wyglądać, jakby ktoś szykował zwłoki do zamurowania. 

Śledczy zakładają, że mężczyzna zginął między 30 października a 1 listopada. Zwłoki były tak precyzyjnie ukryte, że wyglądały jak pakunek, nie ciało – usłyszał reporter RMF od prokuratorów. Ciało 60-latka było schowane w worku po cemencie, na którym ktoś zostawił napis: "Niespodzianka dla policji. HWDP". Ciało było przykryte między innymi workami z cementem, co mogło wyglądać, jakby ktoś szykował zwłoki do zamurowania. 

Aresztowano dwóch mieszkańców Gdańska: 33-latka oraz 24-latka. Starszy usłyszał zarzut zabójstwa. Wiadomo, że był karany za uszkodzenia mienia oraz oszustwa. 24-latkowi postawiono natomiast zarzut poplecznictwa. Przyznał się do winy.

Motywem zbrodni mogła być chęć przejęcia mieszkania zabitego mężczyzny.