Mieszkowski o paleniu kukły Wałęsy. I krótka riposta prezesa PiS

  

Burzliwa debata w Sejmie na temat ustawy o zgromadzeniach. Przy tej okazji poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski mówił o paleniu kukły Żyda. Później poprawił się i powiedział o kukle Lecha Wałęsy. Po jego wystąpieniu do mównicy podszedł Jarosław Kaczyński i udzielił lekcji historii posłom Ryszarda Petru. 

- Chciałbym prosić o przerwę i zwołanie konwentu seniorów, aby klub Nowoczesna został choć trochę poinformowany o biegu wydarzeń ostatnich 25 lat
- powiedział prezes Kaczyński.

To odpowiedź na fantazje byłego dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. 

PiS boi się demokracji jak diabeł święconej wody. Chciałbym przypomnieć, że w 1993 roku bracia Kaczyńscy pod parlamentem spalili kukłę Żyda… przepraszam kukłę Lecha Wałęsy - mówił w Sejmie Mieszkowski. 

Prezes PiS poprosił o przerwę i odpowiedział:

Pan zapomniał, że w roku 1993, mój śp. brat był prezesem NIK i w żadnych protestach nie uczestniczył, a ja też żadnej kukły nie paliłem. Jeżeli ktoś zna praktyki państw demokratycznych, to wie, że takie sytuację się wielokrotnie zdarzały. W Polsce zrobiono z tego niebywałą historię, po to, aby zniszczyć opozycję, która jako jedyna walczyła o uczciwą Polskę.

 
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta

zdjęcie ilustracyjne / Bundesarchiv, Bild 183-T0709-148 / Peter Koard / CC-BY-SA

  

W wieku 82 lat zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta Sigmund Jaehn - poinformowała dziś wieczorem Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR).

Według DLR Jaehn zmarł w sobotę w swoim domu w Strausbergu w Brandenburgii.

Jaehn był pierwszym niemieckim uczestnikiem wyprawy kosmicznej. Wraz z sowieckim kosmonautą Walerijem Bykowskim Jaehn poleciał na pokładzie statku Sojuz 31 na stację orbitalną Salut 6 26 sierpnia 1978 roku. Kosmonauci spędzili tam siedem dni i 20 godzin - przypomina Deutsche Welle. Na Ziemię powrócili Sojuzem 29.

Jaehn był trzecim cudzoziemcem na statkach Sojuz. Wcześniej w tym samym roku w kosmos polecieli Vladimir Remek z Czechosłowacji i Polak Mirosław Hermaszewski.

- Wraz ze śmiercią Sigmunda Jaehna straciliśmy uznanego kosmonautę, uczonego i inżyniera

 - oświadczyła szefowa Niemieckiej Agencji Kosmicznej Pascale Ehrenfreund.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl