Australia realizuje miliardowy plan

  

W wyścigu o kontrakt wart około 3 miliardów dolarów australijskich na dostawę 12 łodzi patrolowych dla Australijskiej Marynarki Wojennej (RAN) pozostało zaledwie trzech oferentów. Jest to holenderskie przedsiębiorstwo Damen oraz niemieckie firmy Fassmer i Luerssen, do których rząd w Canberrze wysłał zaproszenie do składania ostatecznych ofert (request for tender) – podają australijskie media.

Łodzie Patrolowe będą wykorzystywane do zabezpieczenia granic morskich Australii, patrolowania szlaków morskich, oraz prowadzenia misji poszukiwawczo ratunkowych. Nowe okręty mają charakteryzować się większym zasięgiem niż obecnie wykorzystywane przez RAN okręty patrolowe typu Armidale, które są w służbie od 2005 roku. Planowany patrolowych przez rząd w Canberrze zakup 12 łodzi przyczyni się do powstania co najmniej czterystu miejsc pracy w Australii, gdyż okręty mają zostać zbudowane przy udziale australijskich przedsiębiorstw. Pracę maja się rozpocząć w 2018 roku w Adelajdzie w Australii Południowej i zostać przeniesione w 2020 roku do stoczni leżących na Zachodzie Australii. Zakup nowych łodzi patrolowych jest częścią rządowego planu modernizującego Royal Australian Navy. Zakładane inwestycje w RAN mają wynieść 89 miliarda dolarów australijskich przez następne dwadzieścia lat.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wszedł do cudzego domu i... zaniemówił

zdjęcie ilustracyjne / Free-Photos; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Plan był prosty - w czasie, gdy 40-letnia kobieta stała na czatach, jej 48-letni partner miał wykorzystać otwarte drzwi tarasu i wejść do jednego z domów na osiedlu Działki w Chełmie. Niedoszły złodziej musiał mieć nietęgą minę, gdy w środku natknął się na... niczego nie podejrzewających domowników.

Z relacji pokrzywdzonych, którzy całą sprawę zgłosili natychmiast policji wynikało, że do ich salonu przez otwarte drzwi tarasowe wszedł nieznajomy mężczyzna.

Był w towarzystwie kobiety, która pozostała na zewnątrz. Jak się dowiedzieliśmy, niedoszły złodziej był tak zaskoczony widokiem domowników, że nie potrafił w żaden sposób wytłumaczyć swojej obecności w ich domu.

Po chwili, jakby nigdy nic, wyszedł tą samą drogą, którą próbował się włamać i wraz z towarzyszką uciekł.

Funkcjonariusze zaraz po zgłoszeniu zatrzymali nieopodal tego miejsca odpowiadające rysopisowi osoby. Okazało się, że to 40-letnia kobieta i 48-letni mężczyzna, oboje mieszkańcy Chełma. Z ich udziałem wykonywane są dalsze czynności procesowe. Kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.
- relacjonuje policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl