Australia realizuje miliardowy plan

  

W wyścigu o kontrakt wart około 3 miliardów dolarów australijskich na dostawę 12 łodzi patrolowych dla Australijskiej Marynarki Wojennej (RAN) pozostało zaledwie trzech oferentów. Jest to holenderskie przedsiębiorstwo Damen oraz niemieckie firmy Fassmer i Luerssen, do których rząd w Canberrze wysłał zaproszenie do składania ostatecznych ofert (request for tender) – podają australijskie media.

Łodzie Patrolowe będą wykorzystywane do zabezpieczenia granic morskich Australii, patrolowania szlaków morskich, oraz prowadzenia misji poszukiwawczo ratunkowych. Nowe okręty mają charakteryzować się większym zasięgiem niż obecnie wykorzystywane przez RAN okręty patrolowe typu Armidale, które są w służbie od 2005 roku. Planowany patrolowych przez rząd w Canberrze zakup 12 łodzi przyczyni się do powstania co najmniej czterystu miejsc pracy w Australii, gdyż okręty mają zostać zbudowane przy udziale australijskich przedsiębiorstw. Pracę maja się rozpocząć w 2018 roku w Adelajdzie w Australii Południowej i zostać przeniesione w 2020 roku do stoczni leżących na Zachodzie Australii. Zakup nowych łodzi patrolowych jest częścią rządowego planu modernizującego Royal Australian Navy. Zakładane inwestycje w RAN mają wynieść 89 miliarda dolarów australijskich przez następne dwadzieścia lat.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Setki interwencji strażaków. Tysiące odbiorców bez prądu

zdjęcie ilustracyjne / fot. Piotr Łuczuk/niezalezna.pl

  

Państwowa Straż Pożarna odnotowała 516 wyjazdów w związku z sytuacją pogodową - poinformował we wtorek wieczorem zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. Dane dotyczą statystyk do godziny 21:00.

Najwięcej wyjazdów straż odnotowała w woj. mazowieckim - 102, zachodniopomorskim - 79 i dolnośląskim - 61. Bez prądu wieczorem pozostawało 2,6 tys. odbiorców (najwięcej w woj. łódzkim - 1430 i podlaskim - 730).

We wtorek IMiGW objął ostrzeżeniami przed silnym wiatrem cały kraj. Dla Podkarpacia, Małopolski i terenów nad Bałtykiem instytucja wydała ostrzeżenie drugiego stopnia przed wiatrem, który może tam w porywach osiągnąć prędkość 90 km/h. Na Bałtyku utrzymuje się sztormowa pogoda.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl