Australia realizuje miliardowy plan

W wyścigu o kontrakt wart około 3 miliardów dolarów australijskich na dostawę 12 łodzi patrolowych dla Australijskiej Marynarki Wojennej (RAN) pozostało zaledwie trzech oferentów.

flickr.com
W wyścigu o kontrakt wart około 3 miliardów dolarów australijskich na dostawę 12 łodzi patrolowych dla Australijskiej Marynarki Wojennej (RAN) pozostało zaledwie trzech oferentów. Jest to holenderskie przedsiębiorstwo Damen oraz niemieckie firmy Fassmer i Luerssen, do których rząd w Canberrze wysłał zaproszenie do składania ostatecznych ofert (request for tender) – podają australijskie media.

Łodzie Patrolowe będą wykorzystywane do zabezpieczenia granic morskich Australii, patrolowania szlaków morskich, oraz prowadzenia misji poszukiwawczo ratunkowych. Nowe okręty mają charakteryzować się większym zasięgiem niż obecnie wykorzystywane przez RAN okręty patrolowe typu Armidale, które są w służbie od 2005 roku. Planowany patrolowych przez rząd w Canberrze zakup 12 łodzi przyczyni się do powstania co najmniej czterystu miejsc pracy w Australii, gdyż okręty mają zostać zbudowane przy udziale australijskich przedsiębiorstw. Pracę maja się rozpocząć w 2018 roku w Adelajdzie w Australii Południowej i zostać przeniesione w 2020 roku do stoczni leżących na Zachodzie Australii. Zakup nowych łodzi patrolowych jest częścią rządowego planu modernizującego Royal Australian Navy. Zakładane inwestycje w RAN mają wynieść 89 miliarda dolarów australijskich przez następne dwadzieścia lat.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Australia #łodzie #morze

PKR
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo