Sprawa Piniora. Prokuratura składa zażalenie

  

Prokuratura składa zażalenie na wczorajszą decyzję Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto. Sędziowie nie uwzględnili wniosków prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych o przestępstwa korupcyjne: byłego senatora RP Józefa Piniora, jego asystenta Jarosława W. i przedsiębiorcy Krystiana S.

Prokuratura Krajowa wydała w tej sprawie oświadczenie:

Prokuratura podtrzymuje opinię, że przebywanie podejrzanych na wolności w sytuacji, gdy poznali treść i wagę stawianych im zarzutów, może prowadzić do podjęcia przez nich działań zakłócających bieg śledztwa. Konieczne jest zwłaszcza skuteczne odizolowanie Józefa P. od jego asystenta Jarosława W. z uwagi na fakt, że obaj brali udział w procederze polegającym na przyjmowaniu korzyści majątkowych i mogą w związku z tym uzgadniać korzystną dla siebie wersję procesową. W dalszym toku śledztwa niezbędne jest również przesłuchanie osób, na znajomość z którymi powoływał się Józef P., a także decydentów w sprawach, w związku z którymi przyjmował korzyści majątkowe. Dlatego również konieczna jest izolacja Józefa P. w postaci tymczasowego aresztowania.

Dzisiejsza decyzja sądu nie oznacza, że podejrzani zostali oczyszczeni ze stawianych im zarzutów. Na tym etapie postępowania sąd nie odnosi się do winy podejrzanych.

Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu zamierza złożyć zażalenie na decyzje sądu o odmowie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pk.gov.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...


USA: Zastrzyk gotówki dla transportu

/ pixabay.com/Free-Photos

  

Federalna administracja transportu USA (FTA) wesprze transport publiczny sumą 25 mld dolarów, w tym 5,4 mld USD dla metropolii Nowego Jorku, ze względu na gwałtowny spadek dochodów, spowodowany walką z pandemią koronawirusa - podaje dzisiaj Reuters.

Fundusz na wsparcie transportu publicznego zatwierdził w ubiegłym tygodniu Kongres, a wypłacanie jego transz rozpocznie się w najbliższych tygodniach.

W ubiegły piątek prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał przyjęty przez Kongres pakiet stymulacyjny dla amerykańskiej gospodarki o wartości 2 bln dolarów na czas walki z pandemią koronawirusa.

Pakiet stymulacyjny to największa pomoc finansowa dla gospodarki w historii Stanów Zjednoczonych; media nazywają pakiet "mamucim".

Dwa biliony dolarów to - zgodnie z danymi Banku Światowego - kwota przewyższająca PKB takich państw, jak Kanada, Rosja czy Brazylia. Media w USA piszą, że pakiet jest bezprecedensowy i historyczny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts