Awantura o Piniora w Sejmie. Kamiński: Jeśli ktoś zafundował mu życie na podsłuchu - to rząd PO

  

Nie milkną echa zatrzymania byłego senatora PO Józefa Piniora przez CBA. Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl w sprawie zatrzymano w sumie jedenaście osób, w tym właśnie byłego senatora oraz jego asystenta. Sprawa ma związek z korupcją, a Prokuratura Krajowa wnioskowała w tej sprawie o tymczasowy areszt obawiając się matactwa procesowego. Do politycznych zarzutów kierowanych przeciwko CBA odniósł się dziś w Sejmie koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Jak informowaliśmy, z ustaleń śledczych wynika, że 40 tysięcy złotych miał przyjąć w ubiegłym roku były senator PO Józef Pinior. Polityk miał też dostać dodatkowo 6 tysięcy złotych. Usłyszał on w związku ze sprawą dwa zarzuty korupcyjne. Zatrzymanemu razem z nim jego asystentowi Jarosławowi W. postawiono siedem zarzutów. Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

W reakcji na głosy polityków PO, którzy ostro krytykowali CBA i rząd Beaty Szydło w związku z zatrzymaniem Józefa Piniora odniósł się dziś w Sejmie koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński zwracając uwagę, że działania operacyjne w sprawie byłego senatora prowadzono jeszcze  za rządów Platformy:

- Jako koordynator służb specjalnych chcę stanowczo zaprotestować przeciwko upolitycznianiu tej sprawy. Mamy do czynienia z sytuacją korupcyjną. Chcę wysoką izbę poinformować. Wczoraj pan Józef Pinior po opuszczeniu sądu stwierdził, że rząd zafundował mu życie w państwie policyjnym. Zafundował mu życie na podsłuchu. Zaapelował do opozycji, aby na przykładzie tej sprawy organizować protesty. Chcę poinformować, że działania operacyjne CBA w tej sprawie rozpoczęły się na wiosnę 2015 roku i zakończyły się jesienią 2015 roku. Rzeczywiście, wobec senatora ówczesnego PO Józefa Piniora stosowano zaawansowane działania operacyjne, w tym wymagające zgody prokuratora generalnego. Wszystkie wnioski związane z kontrolą operacją, czyli tzw. podsłuchem były zrealizowane na wniosek byłego szefa CBA Pawła Wojtunika, za zgodą ówczesnego prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. Przez pół roku te działania trwały i zakończyły się przed wyborami parlamentarnymi. Chcę powiedzieć, że w mojej ocenie i ocenie obecnego szefa CBA były to działania zasadne, w pełni uzasadnione, związane z kryminalnym charakterem tej sprawy. Apeluję o nie upolitycznianie tej sprawy. Jako człowiek, który czuje się głęboko związany z ideą „Solidarności”, jako były działacz opozycji, chcę powiedzieć, że jest mi niezwykle przykro, że człowiek tak zasłużony dla „Solidarności”, dla Wolności w Polsce, wiele lat po tych wydarzeniach, których był legendą rzeczywiście, jest podejrzewany i w opinii CBA i prokuratury dopuścił się czynów korupcyjnych. To bardzo przykre dla nas wszystkich, ale mamy do czynienia z sytuacją o charakterze kryminalnym i wszelkie jej upolitycznianie jest całkowicie bezzasadne, a jeśli ktoś temu panu zafundował życie na podsłuchu, to rząd Platformy Obywatelskiej. Bo przez pół roku był podsłuchiwany w tym czasie wasz senator, wasz kolega. I były ku temu powody. - oznajmił w Sejmie Mariusz Kamiński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,sejm.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Jest zespół do spraw reformy NATO. Anna Fotyga wśród ekspertów

Anna Fotyga / Fotomag/Gazeta Polska

  

Europosłanka Anna Fotyga (PiS) znalazła się w grupie 10 ekspertów, którzy będą pracować nad reformą NATO. Grupę powołał dziś sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg.

- Grupa przedstawi zalecenia mające na celu wzmocnienie jedności Sojuszu oraz rozszerzenie konsultacji politycznych i koordynacji między sojusznikami

- napisał Stoltenberg na Twitterze.

Do grupy szef Sojuszu powołał osoby z różnych krajów. Oprócz Fotygi są to: Greta Bossenmaier (Kanada), Anja Dalgaard-Nielsen (Dania), Hubert Vedrine (Francja), Thomas de Maiziere (Niemcy), Marta Dassu (Włochy), Hema Verhagen (Holandia), Tacan Ildem (Turcja), John Bew (Wielka Brytania) i Wess Mitchell (Stany Zjednoczone).

O powstaniu grupy przywódcy NATO zdecydowali w ubiegłym roku podczas szczytu Sojuszu w Londynie. Ma ona przedstawić zalecenia dotyczące wzmocnienia jedności Sojuszu, zwiększenia konsultacji politycznych i koordynacji między sojusznikami oraz wzmocnienia roli politycznej NATO.

NATO podało, że "skład grupy doradzającej sekretarzowi generalnemu w procesie refleksji uwzględnia równowagę płci, odpowiednie doświadczenie oraz rozmieszczenie geograficzne" państw NATO.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts