​Usterka rządowego samolotu, którym leciał prezydent Andrzej Duda

  

Awaria systemu komputerowego uziemiła Embraera 175 we Wrocławiu - informuje onet.pl. Samolotem leciał prezydent Andrzej Duda, który wracał ze Szwecji. Po lądowaniu na lotnisku we Wrocławiu prezydent wraz z współpracownikami pojechał do kopalni Rudna w Polkowicach. Maszyna miała odlecieć do Warszawy, ale została we Wrocławiu. Pilot poinformował o awarii samolotu. 

Prezydent jest bezpieczny. Po powrocie do kraju z wizyty w Szwecji jest teraz w Polkowicach. Spotkał się z zarządem kopalni KGHM Rudna. Po silnym wstrząsie, do którego doszło w kopalni we wtorek, zginęło 8 górników.To nie pierwsza usterka Embraerów. W czerwcu 2015 roku rządowy samolot z ówczesnym marszałkiem Radosławem Sikorskim i wicemarszałkami na pokładzie uległ awarii na wojskowym lotnisku w Warszawie. "Przerażająco nagłe hamowanie" - tak opisywali polscy parlamentarzyści to, co stało się tuż po rozpędzeniu się startującego z Okęcia rządowego embraera. Samolot w wyniku awarii nie mógł odlecieć. Nikomu nic się nie stało. 


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: onet.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...


Farmaceutyczny potentat o leku na COVID-19. "Jeśli pomaga, przekażemy go za darmo"

/ pixabay.com/stevepb

  

Jeśli testy potwierdzą, że Resochin, lek przeciwko malarii zawierający chlorochinę, pomaga w walce z koronawirusem, Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - poinformował szef koncernu Werner Baumann w czwartek w rozmowie z dziennikiem “Handelsblatt”.

- Istnieją wskazania, że w środowisku laboratoryjnym i w pierwszych testach klinicznych Resochin zmniejsza wiremię (obecność wirusów - PAP) - powiedział Baumann.

Dodał, że dane dotyczące skuteczności Resochinu w walce z Covid-19 pochodzą głównie z chińskich laboratoriów. Obecnie badania kliniczne stosowanego od ponad 80 lat leku na malarię prowadzi m.in. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - poinformował.

Dopóki skuteczność nie zostanie potwierdzona, lek może mieć tylko zastosowanie w “terapiach próbnych”. W opinii szefa koncernu za użyciem leku przemawiają niskie koszty produkcji. Jeśli testy wykażą skuteczność Resochinu przeciwko koronawirusowi, to Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - powiedział Baumann.

Poinformował też, że Bayer dostosowuje już linie produkcyjne w Europie do produkcji Resochinu i współpracuje z innymi firmami farmaceutycznymi, by środek “był dostępny w wystarczających ilościach na całym świecie”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts