Wielka Brytania zapłaci za dostęp do rynku UE?

Wielka Brytania jest gotowa rozważyć opłatę na rzecz Unii Europejskiej za dostęp do jednolitego rynku-powiedział w czwartek w brytyjskim parlamencie minister ds. Brexitu Da

pixabay.com/CC0 Public Domain
Wielka Brytania jest gotowa rozważyć opłatę na rzecz Unii Europejskiej za dostęp do jednolitego rynku-powiedział w czwartek w brytyjskim parlamencie minister ds. Brexitu David Davis. - podaje brytyjski portal telegraph.co.uk

Polityk jest pierwszym ministrem, który potwierdził, że Wielka Brytania może nadal płacić pieniądze do UE, jeśli oznaczałoby to " najlepszą ofertę" jaką wynegocjują.

"Głównym kryterium byłoby tutaj to, czy dostaniemy możliwie najlepszy dostęp dla towarów i usług do europejskiego rynku (...). Jeżeli tak, rozważylibyśmy to" - powiedział minister Davis.

Przykładem państw, które płacą za dostęp do jednolitego rynku, są te zrzeszone z UE w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Norwegia wpłaca z tego tytułu do budżetu UE ok. 450 mln euro.

Brytyjski rząd planuje uruchomienie procedury wyjścia z Unii Europejskiej najpóźniej do końca marca 2017 roku. Wtedy też rozpoczną się negocjacje warunków Brexitu.

 Źródło: telegraph.co.uk

 

#UE #UK

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo