Koniec z niemiecką dominacją

  

W 2014 r. zagraniczny kapitał był właścicielem 138 czasopism i gazet, które ukazują się w Polsce. Wśród zagranicznych właścicieli monopolistą są wydawcy niemieccy – posiadają nie tylko tygodniki regionalne, lecz także rozgłośnie radiowe oraz magazyny kolorowe.

Niemieckie koncerny wydawnicze na polskim rynku osiągają gigantyczne zyski. By się o tym przekonać, wystarczy sprawdzić dane dotyczące miesięcznej sprzedaży tytułów, które do nich należą. I tak np. w sierpniu br. wśród najlepiej sprzedających się miesięczników luksusowych i tygodników o charakterze poradnikowym były te należące do niemieckiego wydawnictwa Bauer – sprzedano wówczas w sumie ponad milion egzemplarzy tych magazynów. Dwa lata temu do polskich wydawców należało jedynie 47 tytułów. Nie miejmy zatem złudzeń – stary monopol państwa totalitarnego został zastąpiony przez monopol zagraniczny, o czym mówiła na wczorajszym posiedzeniu sejmowej komisji kultury jej przewodnicząca Elżbieta Kruk. To niemieccy właściciele gazet mają wpływ na opinię społeczną w Polsce, z czego bardzo często polscy czytelnicy nie zdają sobie sprawy. Dlatego najwyższa pora, by ten stan zmienić.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts