Oby nie było Nowocześnie

  

Wczoraj przekonaliśmy się, jak może wyglądać robienie materiałów telewizyjnych, gdy dziennikarze znikną z korytarzy sejmowych. Pokazała to posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która napadła na dziennikarkę TVP Ewę Bugałę i była na tyle niemądra, by pochwalić się tym publicznie.

Z filmiku mało można zrozumieć, ale wygląda to tak, jakby posłanka chciała się rzucić na reporterkę z pięściami. Tym samym polityk Nowoczesnej zgłosiła, zdaje się, akces do zawodu dziennikarza obywatelskiego. Idę o zakład, że za jej przykładem pójdą inni, bo zapewne zwolennicy tej partii pieją z zachwytu nad dzielną bojowniczką o zniesienie dyktatury kobiet. Zastanówmy się. Skoro politycy Nowoczesnej nagrywają filmiki z „interwencjami” wobec dziennikarzy, to co ich powstrzyma przed nagrywaniem kolegów z ław poselskich? Konfiskata telefonów i tabletów? Nakaz używania archaicznych nokii 3310? Można brnąć dalej w absurdy. Szczególnie jednak irytuje mnie, jak uzasadniają utrudnianie pracy dziennikarzom w Sejmie posłowie PiS‑u, którzy powtarzają: w żadnym parlamencie w Europie dziennikarze nie mają tak dobrze. Czy aby to nie ci sami politycy mówią, że Polska na tle Europy ma być wyspą wolności?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts