Tragiczne wieści z kopalni Rudna. Jest kolejna ofiara. Na miejscu cały czas trwa akcja ratunkowa

  

We wtorek wieczorem w kopalni miedzi Rudna w Polkowicach doszło do silnego wstrząsu. W jego strefie pracowało trzydziestu górników. Liczba ofiar wzrosła już do pięciu. Trzech górników nadal jeszcze nie odnaleziono. Cały czas prowadzona jest akcja ratunkowa. Na miejscu pracuje dziewięć zastępów ratowniczych. Na miejsce tragedii dotarła premier Beata Szydło, która zapewniła w rozmowie z mediami, że akcja ratunkowa prowadzona jest profesjonalnie.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Tragedia w kopalni Rudna. Zginęli górnicy, kilku jest poszukiwanych

Na wieść o tragedii w kopalni ZG Rudna posłowie uczcili w Sejmie minutą ciszy tragicznie zmarłych górników. W rejonie zagrożenia znajdowało się 30 osób. W związku z tragedią KGHM ogłosił czterodniową żałobę. 

 - Warunki na dole niestety są złe. Miejsce, w którym doszło do zawału, właściwie całe zasypane jest ogromnymi skałami. Żadna ciężka ani lekka maszyna tam nie wjedzie, dlatego akcja poszukiwawcza prowadzona jest ręcznie - mówi dyrektor kopalni, Paweł Markowski.  

Wyrazy współczucia rodzinom górników złożył prezydent Andrzej Duda.

- Mam nadzieję, że ci co są jeszcze po ziemią w kopalni zostaną uratowani. Wierzę, że tragizm tej sytuacji się nie pogłębi. Składam wyrazy współczucia rodzinom górników, którzy nie przeżyli tego wstrząsu. Zapewniam o opiece ze strony Państwa nad najbliższymi tych, którzy tragicznie odeszli - dodaje A. Duda.


 
Premier Beata Szydło zapewniła, że akcja ratunkowa prowadzona jest profesjonalnie.

- Najważniejszą rzeczą jest dotarcie do górników, którzy pozostają jeszcze w kopalni.  Łączymy się w bólu z rodzinami, które straciły swoich bliskich – mówiła premier Szydło.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,kghm.com,miedziowe.pl,prezydent.pl,premier.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Historyczna wizyta na Kubie

Zdjęcie ilustracyjne / By Ibagli - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8376425

  

Książę Karol wraz ze swoją żoną Kamilą rozpoczęli w niedzielę oficjalną wizytę na Kubie. To pierwsza w historii wizyta członka królewskiej rodziny brytyjskiej na tej karaibskiej wyspie.

Na lotnisku w Hawanie książęca para została powitana przez kubańską wiceminister spraw zagranicznych Anę Teresitę Gonzalez. Następnie książę Karol złożył na Placu Rewolucji wieniec pod pomnikiem kubańskiego bohatera narodowego Jose Martiego.

Na dzisiaj zaplanowana jest uroczysta kolacja z kubańskim prezydentem Miguelem Diazem-Canelą. W programie wizyty nie ma natomiast spotkania z byłym szefem państwa, a obecnie pierwszym sekretarzem Komunistycznej Partii Kuby Raulem Castro.

We wtorek książę Karol ma odwiedzić finansowaną ze środków brytyjskich elektrownię słoneczną, największą na wyspach karaibskich.

Pobyt księcia Karola na Kubie potrwa do środy i jest pierwszą częścią podróży brytyjskiego następcy tronu po Karaibach. Następnym etapem będą Kajmany. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl