Bukareszt wkrótce z nowymi fregatami

Rumuński rząd zlecił holenderskiej stoczni Damen Shipyards kontrakt na cztery lekkie fregat klasy Sigma za kwotę 1.1 miliarda dolarów, które mają zostać wybudowane w rumuńskich zakładach stocz

flickr.com
Rumuński rząd zlecił holenderskiej stoczni Damen Shipyards kontrakt na cztery lekkie fregat klasy Sigma za kwotę 1.1 miliarda dolarów, które mają zostać wybudowane w rumuńskich zakładach stoczniowych w Gałaczu – informuje portal Forecast International.

Według informacji dostępnych na stronie Ministerstwa Obrony Rumunii projekt zakłada dostarczenie czterech wielozadaniowych korwet, które mają służyć w Rumuńskiej Marynarce Wojennej minimum 30 lat, natomiast przy modernizacji czas ich służby ma zostać wydłużony. Okręty wykorzystywane będą między innymi dla zapewnienie integralności morskiej, patrolowania szlaków morskich krajowych i międzynarodowych oraz w misjach poszukiwawczo-ratowniczych. Okręty mają być budowane w rumuńskiej stoczni w Gałaczu. Pierwsza jednostka zostanie dostarczona już po dwóch i pół roku. Minister Obrony Rumunii Mihnea Motoc zaznaczył, że tak krótki czas realizacji kontraktu wynika z obecnej sytuacji na Morzu Czarnym, która to charakteryzuje się łamaniem prawa międzynarodowego przez Rosję, co wymaga stanowczych działań odstraszających na tym akwenie.
 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Rumunia #fregaty #flota

PKR
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo