Teraz Clinton pogodzi się z porażką? Trump znów wygrał wybory

  

Zakończono liczenie głosów w stanie Michigan. Po niemal trzech tygodniach i przeliczeniu wszystkich głosów okazało się, że wygrał tam Donald Trump ostatecznie przejmując wszystkie przypadające na Michigan głosy elektorskie.

10 704 dokładnie tyle głosów zapewniło Donaldowi Trumpowi zwycięstwo w stanie Michigan. Po niespełna trzech tygodniach zliczono wszystkie głosy. Okazuje się, że różnica między Trumpem a Clinton jest najmniejsza od 75 lat i wynosi zaledwie 0,2 pkt proc. Na Donalda Trumpa głos oddało 47,5 proc. wyborców, natomiast na Hillary Clinton głosowało 47,3 proc. wyborców.

Stan Michigan jest jednym z tzw. swing state, a zwycięstwo kandydata Republikanów oznacza, że choć przewaga nad rywalką wyniosła zaledwie 0,2 proc. głosów to właśnie Donald Trump, zgodnie z systemem wyborczym bierze wszystkie głosy elektorskie przypadające na Michigan. Jak informuje Fox News, po dodaniu 16 głosów elektorskich z Michigan, Donald Trump ma już ich 306 na swoim koncie, a Hillary Clinton zaledwie 232.

Z kolei The Cook Political Report informuje, iż biorąc pod uwagę głosy wyborców, a nie głosy elektorskie, przewagę ma Hillary Clinton. Głosowało na nią niemal 2,24 mln Amerykanów więcej niż na Donalda Trumpa. W zestawieniu procentowym Hillary Clinton ma 48,1 proc głosów, natomiast Donald Trump 46,5 proc. głosów. Specyfika amerykańskiego sytemu wyborczego polega jednak na tym, że kluczową rolę w wyborach odgrywają głosy elektorskie, a w zasadzie przelicznik przyporządkowujący liczbę głosów elektorskich z danego stanu na podstawie liczby głosów oddanych na danego kandydata.

Wyborczą porażkę cały czas rozpamiętuje Hillary Clinton. Po wyborach Clinton w zasadzie zniknęła z mediów. Wielka przegrana tegorocznego wyścigu o fotel 45. prezydenta USA pojawiła się jednak niedawno na dobroczynnym przyjęciu i opowiedziała co działo się przez ten czas.

- Były takie momenty w minionym tygodniu, że wszystko, co chciałam zrobić, to zwinąć się w kłębek z dobrą książką oraz naszymi psami i już nigdy nie wyjść z domu – mówiła Clinton.


CZYTAJ WIĘCEJ: Clinton załamana po wyborczej porażce: Chciałam zwinąć się w kłębek... już nigdy nie wyjść z domu
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,cnn.com,foxnews.com,cookpolitical.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

MSZ uspokaja ws. turystów

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

- Stan zdrowia osób rannych w wypadku autokaru w Egipcie w okolicach Marsa Alam jest niezagrażający życiu - poinformowała dziś rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Jak dodała, jedna z czterech poszkodowanych osób została już wypisana ze szpitala.

Suwara przekazała, że z czterech poszkodowanych osób jedna została już wypisana ze szpitala, a pozostałe trzy pozostają w szpitalach.

"Podkreślam słowa szpitalach, ponieważ wczoraj wieczorem jedna z tych trzech osób została przewieziona do szpitala w Hurghadzie, gdzie przeszła jeszcze wczoraj wieczorem operację. Natomiast dwie pozostałe osoby pozostały w szpitalu w Marsa Alam i z tych dwóch osób jedna ma przechodzić dzisiaj operację"

- poinformowała Suwara.

Dodała, że jeśli chodzi o stan zdrowia wszystkich poszkodowanych osób, "to można określić (go) jako niezagrażający życiu". Poinformowała, że wśród tych czterech osób jest jedna kobieta i trzech mężczyzn.

Rzeczniczka MSZ podkreśliła, że służba konsularna jest na miejscu w kontakcie z rezydentem biura, z policją i osobami pracującymi w szpitalu.

"Oczywiście okoliczności wypadku są ustalane przez miejscowe władze" - zaznaczyła Suwara.

[polecam:https://niezalezna.pl/293671-powazny-wypadek-autobusu-z-polskimi-turystami-w-egipcie-swiadkowie-mowia-o-rannych]

O wypadku jako pierwszy poinformował portal TVP Info. Do zdarzenia miało dojść w sobotę ok. godz. 18. Jak podał portal, w autokar wiozący 16 polskich turystów uderzyła jadąca z dużą prędkością ciężarówka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl