Nowi generałowie. Prezydent wręczył awanse

  

"Czas na budowę silnej, sprawnej i dobrze wyposażonej armii" - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wręczania nominacji generalskich. 14 oficerów otrzymało nominacje generalskie. W uroczystości udział udział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Przedpołudniem podczas obchodów Święta Marynarki Wojennej prezydent wręczył akt mianowania na stopień kontradmirała dowódcy 3. Flotylli Okrętów kmdr. Krzysztofowi Jaworskiemu.

Po 27 latach zaniedbań i niedoinwestowania Marynarka Wojenna nie jest dziś w stanie, którego byśmy oczekiwali. Czas najwyższy, aby to się zmieniło - powiedział prezydent w Gdyni.

Nominacje dziś otrzymali:

na stopień generała dywizji:
- gen. bryg. Grzegorz Gielerak
- gen. bryg. Sławomir Pączek

na stopień generała brygady:
- płk Jarosław Gromadziński
- płk Grzegorz Hałupka
- płk Robert Jędrychowski
- płk Piotr Krawczyk
- płk Wiesław Kukuła
- płk Sławomir Owczarek
- płk Ryszard Parafianowicz
- płk Tomasz Piotrowski
- płk Tomasz Połuch
- płk Krzysztof Radomski
- płk Dariusz Skorupka
- płk Cezary Wiśniewski
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rekordowa konfiskata. Narkotyki warte miliard dolarów!

zdjęcie ilustracyjne / pasja1000; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Amerykańska policja przejęła w porcie w Filadelfii ponad 16 ton kokainy o wartości miliarda dolarów. To jedna z najbardziej spektakularnych takich akcji w historii USA.

„To jedna z największych konfiskat narkotyków w historii USA. Taka ilość tego narkotyku mogłaby zabić miliony - MILIONY – ludzi”.
- napisał na Twitterze prokurator federalny w Filadelfii William McSwain.

Kokaina została znaleziona w siedmiu kontenerach na frachtowcu MSC Gayane, zacumowanym w rejonie portu w Filadelfii nad rzeką Delaware. Członkowie załogi statku zostali aresztowani i usłyszeli już zarzuty, prowadzone jest także intensywne dochodzenie w tej sprawie.
Jak piszą agencje statek, który pływa pod banderą Liberii, miał odpłynąć do Europy, a wcześniej zatrzymywał się w Chile, Panamie i na Bahamach.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl