Błyskawiczna reakcja prezydenta. Ustawa o kwocie wolnej podpisana

  

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zwiększającą kwotę wolną od podatku. O decyzji prezydenta zaledwie dwie godziny po głosowaniu w Sejmie poinformował Marek Magierowski rzecznik prasowy Kancelarii Prezydenta. Nowa regulacja wejdzie w życie 1 stycznia 2017 roku.

W bloku głosowań większość posłów opowiedziała się za przyjęciem poprawek Senatu zakładających podniesienie kwoty wolnej dla najbiedniejszych do 6600 zł. Zniesiona zostaje również kwota wolna od podatku dla najbogatszych.

Za głosowało 221 posłów, 186 było przeciwnych takiemu rozwiązaniu, a 16 wstrzymało się od głosu.

Wcześniej pozytywnie poprawki Senatu zaopiniowała Sejmowa Komisja Finansów Publicznych.


Oznacza to, że od nowego roku dla najmniej zarabiających kwota wolna od podatku będzie wynosić 6,6 tys. zł.  Osoby, których roczne dochody nie przekroczą tej kwoty nie zapłacą podatku. Kwota wolna będzie maleć w miarę wzrostu dochodów. I tak jeżeli zarobimy więcej niż 11 tys, kwota wyniesie tyle, co obecnie czyli 3091 zł.

CZYTAJ WIĘCEJ: Po gorącej debacie w Sejmie kwota wolna od podatku podniesiona. Szczegóły zmian

Podatnicy zarabiający więcej niż 127 tys. zł rocznie nie będą mieli kwoty wolnej od podatku.

Przeciwko podwyższeniu kwoty wolnej od podatku dla najuboższych opowiedzieli się posłowie PO.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter,sejm.gov.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnaleziono uprowadzonego 3-latka

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

W sobotę nocą, po całym dniu poszukiwań, odnaleźliśmy 3-letniego chłopca, którego ojciec zabrał z domu bez zgody matki. Mężczyźnie postawiono cztery zarzuty - podała nowodworska policja.

Chłopca i jego ojca odnaleźli policjanci ruchu drogowego na stacji benzynowej w Zakroczymiu. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany, ponieważ agresywnie stawiał opór wobec funkcjonariuszy. Pobrano mu również krew do badań, by sprawdzić, czy nie działał pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. 3-latka znaleziono całego i zdrowego. Po krótkiej konsultacji medycznej został przekazany matce.

Do uprowadzenia doszło w sobotę rano. 43-letnia matka chłopca wyszła z domu po kłótni z partnerem. Kiedy wróciła, odkryła, że mężczyzna odjechał zabierając ze sobą dziecko. Kobieta zgłosiła sprawę policji zaniepokojona brakiem możliwości nawiązania kontaktu z partnerem. Funkcjonariusze przez cały dzień prowadzili intensywne czynności, aby jak najszybciej odnaleźć dziecko.

33-letniemu ojcu postawiono cztery zarzuty: znęcania się psychicznego i fizycznego, uprowadzenia rodzicielskiego oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Śledczy przekazali sprawę do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl