Prokurator nadzorująca śledztwo w sprawie Amber Gold nie będzie mogła zasłaniać się niepamięcią

  

Zeznania świadków były porażające. Przesłuchanie policjantki, która na zlecenie Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz miała prowadzić odpowiednie czynności było zaskakujące. Funkcjonariuszka ta przyznała, że miała wrażenie, iż prokuratura lekceważyła sprawę Amber Gold. (...) Te informacje dają nam pełny obraz wymiaru sprawiedliwości w latach 2009-2012, czyli za czasów rządów Platformy Obywatelskiej i PSL - mówi portalowi niezalezna.pl poseł Jarosław Krajewski, zasiadający w sejmowej komisji śledczej do spraw Amber Gold. 

- Każde przesłuchanie pozostawia po sobie nie tylko protokół, ale też pełniejszy obraz tego, jak funkcjonowały organy państwa - dodaje. 

Dziś media poinformowały, że może dojść do konfrontacji Donalda Tuska i jego syna Michała przed sejmową komisją. Kiedy? - zapytaliśmy. 

Musimy jeszcze trochę poczekać, byśmy mogli rozmawiać o terminie przesłuchania byłego premiera. W tym momencie ważniejsze jest skoncentrowanie uwagi na dokumentach i przesłuchiwanych osobach z wymiaru sprawiedliwości 

- wyjaśnia Jarosław Krajewski. 

Czytaj też: Będzie konfrontacja Tuska z synem? Poseł z komisji śledczej ws. Amber Gold tego nie wyklucza

Poseł dodaje, że 8 grudnia przed komisją stanie były prokurator generalny Andrzej Seremet. W tym tygodniu zeznawać będą kolejne cztery osoby.

Na pewno będą ciekawe zeznania, choćby pani prokurator Hanny Borkowskiej

- mówi Jarosław Krajewski. 

Borkowska sprawowała nadzór nad dochodzeniem w sprawie Amber Gold. 

Na niektóre z pytań nie da się powiedzieć „Nie pamiętam”, część dokumentów możemy okazać świadkom 

- dodaje poseł.

Zobacz wideo:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remis w wyborach? W Izraelu trudno wskazać zwycięzcę

zdjęcie ilustracyjne / PublicDomainPictures; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Z sondaży exit poll wynika, że partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu nie zdobyła większości w dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Przyszłość szefa rządu stanęła pod znakiem zapytania - podała agencja Reutera. Jednak jak się okazuje, rezultaty exit poll zbyt wyrównane, by jednoznacznie można było już teraz ogłosić zwycięzcę.

Narodowo-liberalna partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu i szeroka koalicja Niebiesko-Białych pod wodzą byłego szefa sztabu generalnego Benny'ego Gantza uzyskały w dzisiejszych wyborach parlamentarnych porównywalną liczbę głosów - wynika z sondaży exit poll.

Z sondażu exit poll zrealizowanego dla izraelskiej telewizji wynika, że koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie.

Oznacza to, że minie wiele dni lub nawet tygodni, zanim wyłoniony zostanie kandydat na premiera.

- zauważa Reuters.


Trzy sondaże exit poll pokazują zbliżone prognozy dotyczące wyniku wyborów parlamentarnych w Izraelu.

Według badań dla telewizji Channel 12 i Channel 13 News zwycięża blok Niebiesko-Białych, a z sondażu dla Kan Public Broadcaster wynika, że Likud i Niebiesko-Biali mają po 32 mandaty.

W sondażu dla Channel 12 koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie; w badaniu zaś dla Channel 13 News Likud wywalczył 31 miejsc, a Niebiesko-Biali 33 mandaty - podał dziennik "Haarec".

Jak pisze Associated Press, wszystko wskazuje na to, że ani blok Niebiesko-Białych ani Likud nie będą w stanie stworzyć rządu, nie wchodząc w koalicję z partią Nasz Dom Izrael (Israel Beiteinu) Awigdora Liebermana. Według sondaży exit poll ugrupowanie Liebermana ma szanse na 8-10 miejsc w Knesecie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl