Zeznania świadków były porażające. Przesłuchanie policjantki, która na zlecenie Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz miała prowadzić odpowiednie czynności było zaskakujące. Funkcjonariuszka ta przyznała, że miała wrażenie, iż prokuratura lekceważyła sprawę Amber Gold. (...) Te informacje dają nam pełny obraz wymiaru sprawiedliwości w latach 2009-2012, czyli za czasów rządów Platformy Obywatelskiej i PSL - mówi portalowi niezalezna.pl poseł Jarosław Krajewski, zasiadający w sejmowej komisji śledczej do spraw Amber Gold. 

- Każde przesłuchanie pozostawia po sobie nie tylko protokół, ale też pełniejszy obraz tego, jak funkcjonowały organy państwa - dodaje. 

Dziś media poinformowały, że może dojść do konfrontacji Donalda Tuska i jego syna Michała przed sejmową komisją. Kiedy? - zapytaliśmy. 

Musimy jeszcze trochę poczekać, byśmy mogli rozmawiać o terminie przesłuchania byłego premiera. W tym momencie ważniejsze jest skoncentrowanie uwagi na dokumentach i przesłuchiwanych osobach z wymiaru sprawiedliwości 

- wyjaśnia Jarosław Krajewski. 

Czytaj też: Będzie konfrontacja Tuska z synem? Poseł z komisji śledczej ws. Amber Gold tego nie wyklucza

Poseł dodaje, że 8 grudnia przed komisją stanie były prokurator generalny Andrzej Seremet. W tym tygodniu zeznawać będą kolejne cztery osoby.

Na pewno będą ciekawe zeznania, choćby pani prokurator Hanny Borkowskiej

- mówi Jarosław Krajewski. 

Borkowska sprawowała nadzór nad dochodzeniem w sprawie Amber Gold. 

Na niektóre z pytań nie da się powiedzieć „Nie pamiętam”, część dokumentów możemy okazać świadkom 

- dodaje poseł.

Zobacz wideo: