Ważna zmiana w zarządzie SG WP

  

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Mieczysław Gocuł przyjął dziś meldunek od płk Jarosława Stecia o objęciu obowiązków szefa Zarządu Planowania Rzeczowego P8 SG WP.

Na podstawie decyzji z 17 listopada 2016 r. Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zwolnił płk Jarosława Stecia z dotychczas zajmowanego stanowiska zastępcy dyrektora Departamentu Budżetowego i z dniem 18 listopada br. wyznaczył na stanowisko szefa Zarządu Planowania Rzeczowego P8 Sztabu Generalnego WP – czytamy na portalu SG WP.

Silna pozycja Sztabu Generalnego Wojska Polskiego wypracowana jest przez odpowiednio przygotowane zespoły ludzkie, przez ich umiejętności, kompetencje i codzienne zaangażowanie. Dziś wraca do nas pułkownik Steć, aby kierować takim zwartym zespołem – zaznaczył gen. Gocuł.

 

W swoim wystąpieniu szef Sztabu Generalnego WP zaznaczył, że po blisko trzech latach służby w Departamencie Budżetowym, pułkownik Steć wraca do instytucji, w której już pełnił służbę.

Wraca wyposażony w szersze spojrzenie na stojące przed Sztabem Generalnym WP wyzwania. To niewątpliwie wartość dodana – podkreślił szef Sztabu Generalnego. 


Pułkownik Jarosław Steć zastąpił na stanowisku szefa Zarządu Planowania Rzeczowego P8 SG WP płk Krzysztofa Zielskiego. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: MON,SG WP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Hołownia jednak z finansowym zapleczem? Może liczyć na „delikatne” wsparcie szefa gabinetu Kiszczaka

/ Facebook/@szymonholowniaoficjalny

  

W minioną niedzielę dziennikarz celebryta Szymon Hołownia publicznie zadeklarował chęć startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Politycy oraz publicyści natychmiast ruszyli z analizami i umniejszaniem ogłoszonej kandydatury, głównie z uwagi na brak ewentualnych środków na poprowadzenie kampanii wyborczej. Okazuje się, że Hołownia może liczyć na „delikatne” wsparcie części przedstawicieli poważnych interesów.

Szymon Hołownia ogłosił, że zamierza kandydować na urząd prezydenta kraju w wyborach, które odbędą się w maju 2020 roku. Podczas swojego pierwszego przemówienia wyznaczył jeden z kluczowych postulatów - "przyjazny rozdział Kościoła od państwa". Podczas niedzielnego spotkania w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku padło również pytanie o finanse, jakie może przeznaczyć Hołownia na kampanię prezydencką. Ten zadeklarował, że głównym źródłem finansowego wsparcia mają być dobrowolne wpłaty od sympatyków.

[polecam:http://niezalezna.pl/301340-seria-pytan-po-niedzielnym-wydarzeniu-z-holownia-teatr-tlumaczy-ze-bylo-to-spotkanie-autorskie]

Na specjalne wyróżnienie wśród „sympatyków” zasługuje Ryszard Wojtkowski. Ten, w rozmowie na Twitterze zapewnił, że były dziennikarz TVN może liczyć na jego „delikatne wsparcie”.

Wiem, że to brzmi niewiarygodnie-ale to coś więcej,niż kaprys celebryty. Tam jest pomysł, tam jest zespół i struktury,tam jest autentyczne i szczere zaangażowanie,tam jest doświadczenie wielu lat społecznego zaangażowania

(pis. oryg.) -  zapowiedział na początku grudnia.

Długo się wahałem, ale ostatecznie delikatnie wspieram. Bo jeśli miałbym czekać na hamletyzującą w sprawie kandydata i swojego przywódcy Platformę-to równie dobrze mógłbym nic nie robić. A Hołownia mnie przekonuje szczerością intencji, autentyzmem i profesjonalnym podejściem

- czytamy w kolejnym wpisie Wojtkowskiego.

Po blisko dwóch tygodniach od wpisów, Wojtkowski dalej wspiera popartą wcześniej inicjatywę. Wczoraj publicznie zżymał się na Twitterze na red. Jacka Żakowskiego, który, w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, skrytykował postawę Hołowni. „Ja wśród kandydatów widzę jednego takiego z „wolą”,a nie tylko z „nominacji”-mianowicie Dudę” – czytamy we wpisie.

Zgodnie z krótką notką na portalu Forbes, Ryszard Wojtkowski jest założycielem i prezesem funduszu Resource Partners. W przeszłości pracował dla gigantów rynku (Coca-Cola, Gerber). W latach 1985-1991 był również szefem gabinetów politycznych czterech premierów: Zbigniewa Messnera (PZPR), Mieczysława Rakowskiego (PZPR), Czesława Kiszczaka (PZPR) i Tadeusza Mazowieckiego (Komitet Obywatelski „Solidarność”).

[polecam:http://niezalezna.pl/301059-holownia-kandydatem-na-prezydenta-oglosil-chce-przyjaznego-rozdzialu-kosciola-od-panstwa]

[polecam:http://niezalezna.pl/301181-antysystemowy-kukiz-komentuje-start-holowni-jego-wystapienie-trudno-nazwac-programem]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter, Forbes

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl