​„Obrońcy demokracji” urządzili proteścik w Londynie. Naprzeciwko stanęła Polonia

Szefowa polskiego rządu wraz z ministrami przybyła w poniedziałek do Londynu. Garstka „obrońców demokracji” postanowiła w związku z tym zaprotestować.

Magdalena Piejko
Szefowa polskiego rządu wraz z ministrami przybyła w poniedziałek do Londynu. Garstka „obrońców demokracji” postanowiła w związku z tym zaprotestować. Kontrdemonstracją odpowiedzieli im młodzi przedstawiciele Polonii. 

Premier Beata Szydło przybyła do Wielkiej Brytanii na pierwsze polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe. Szefowa brytyjskiego rządu Theresa May przywitała polską premier na lotnisku. – Otwieramy nowy rozdział we współpracy z Wielką Brytanią – mówiła jeszcze przed wylotem do Londynu premier Beata Szydło. Zdaniem szefowej rządu, dzisiejsza wizyta jest początkiem pogłębionych polsko-brytyjskich relacji. 

W związku z wizytą polskiej premier, uaktywniła się też garstka kodziarzy z Wysp, którzy przyszli na Downing Street, żeby protestować pod hasłem „One Milion”. Naprzeciwko nich stanęła grupa reprezentująca najmłodsze pokolenie Polonii. 

Pół roku temu było ich kilkadziesiąt osób, a zebrali się pod hasłem pół miliona, dzisiaj jest ich zaledwie kilkoro, a w haśle podwojono liczbę do miliona, nic to jednak nie zmieni

– komentował antyrządową pikietę w rozmowie z reporterką portalu niezalezna.pl Tomasz Muskus z londyńskiego Komitetu Obrony Polski. 

My zabraliśmy się spontanicznie dziś rano, żeby pani premier nie myślała, że wypowiadają się także w naszym imieniu

– wyjaśniał i podkreślał: – Popieramy dobre zmiany i czekamy na kolejne stanowcze posunięcia rządu, bardzo podoba nam się pomysł zacieśniania stosunków między Wielką Brytanią a Polską i dlatego dzisiaj protestowaliśmy.


fot. Magdalena Piejko

 


Źródło: niezalezna.pl

#Londyn #Komitet Obrony Polski #Wielka Brytania #protest #Beata Szydło #Polonia

MP,plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo