Ona ma dobrze. HGW parkuje za darmo

  

Hanna Gronkiewicz-Waltz parkuje w Warszawie za darmo – podał Piotr Nisztor. Za sprawą radnych Miasta Stołecznego Warszawy wszystko odbyło się zgodnie z procedurą. Płacąc 30 zł rocznie HGW parkuje za darmo – tak jak jej mąż. Abonament posiada od 2009 roku.

O parkowaniu prezydent mówi uchwała Nr XXXVU1077/2008 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 26 czerwca 2008 r. Od 2009 roku prezydent Warszawy posiada abonament uprawniający ją do parkowania w strefie płatnego parkowania. Oznacza to, że za 30 zł rocznie HGW parkuje za darmo. Jej mąż podobnie.
 
Zarząd Dróg Miejskich odpowiadając na pytanie przyznał, że prezydent Warszawy posiada czasowy meldunek w Śródmieściu, więc wszystko odbywa się zgodnie z procedurami.
 

„Należałoby bowiem podliczyć, ile dzięki abonamentowi od 2009 r. pozostało w kieszeni pani prezydent. To w końcu siedem lat. Każdy opłacający parkowanie w Warszawie zdaje sobie sprawę, że to duże pieniądze. Nawet jeśli dziennie w parkometrze zostawiamy 10 zł, licząc tylko dni powszednie to ok. 200 zł miesięcznie. Liczę dalej. To więc 2,4 tys. zł rocznie. W ciągu 7 lat wychodzi 16,8 tys. zł”

– pisze Piotr Nisztor.
 
Bez posiadania czasowego meldunku posiadanie abonamentu byłoby niemożliwe. Czy nadanie go było związane wyłącznie z owym abonamentem?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wio.waw.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta

zdjęcie ilustracyjne / Bundesarchiv, Bild 183-T0709-148 / Peter Koard / CC-BY-SA

  

W wieku 82 lat zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta Sigmund Jaehn - poinformowała dziś wieczorem Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR).

Według DLR Jaehn zmarł w sobotę w swoim domu w Strausbergu w Brandenburgii.

Jaehn był pierwszym niemieckim uczestnikiem wyprawy kosmicznej. Wraz z sowieckim kosmonautą Walerijem Bykowskim Jaehn poleciał na pokładzie statku Sojuz 31 na stację orbitalną Salut 6 26 sierpnia 1978 roku. Kosmonauci spędzili tam siedem dni i 20 godzin - przypomina Deutsche Welle. Na Ziemię powrócili Sojuzem 29.

Jaehn był trzecim cudzoziemcem na statkach Sojuz. Wcześniej w tym samym roku w kosmos polecieli Vladimir Remek z Czechosłowacji i Polak Mirosław Hermaszewski.

- Wraz ze śmiercią Sigmunda Jaehna straciliśmy uznanego kosmonautę, uczonego i inżyniera

 - oświadczyła szefowa Niemieckiej Agencji Kosmicznej Pascale Ehrenfreund.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl