Hanna Gronkiewicz-Waltz parkuje w Warszawie za darmo – podał Piotr Nisztor. Za sprawą radnych Miasta Stołecznego Warszawy wszystko odbyło się zgodnie z procedurą. Płacąc 30 zł rocznie HGW parkuje za darmo – tak jak jej mąż. Abonament posiada od 2009 roku.

O parkowaniu prezydent mówi uchwała Nr XXXVU1077/2008 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 26 czerwca 2008 r. Od 2009 roku prezydent Warszawy posiada abonament uprawniający ją do parkowania w strefie płatnego parkowania. Oznacza to, że za 30 zł rocznie HGW parkuje za darmo. Jej mąż podobnie.
 
Zarząd Dróg Miejskich odpowiadając na pytanie przyznał, że prezydent Warszawy posiada czasowy meldunek w Śródmieściu, więc wszystko odbywa się zgodnie z procedurami.
 

„Należałoby bowiem podliczyć, ile dzięki abonamentowi od 2009 r. pozostało w kieszeni pani prezydent. To w końcu siedem lat. Każdy opłacający parkowanie w Warszawie zdaje sobie sprawę, że to duże pieniądze. Nawet jeśli dziennie w parkometrze zostawiamy 10 zł, licząc tylko dni powszednie to ok. 200 zł miesięcznie. Liczę dalej. To więc 2,4 tys. zł rocznie. W ciągu 7 lat wychodzi 16,8 tys. zł”

– pisze Piotr Nisztor.
 
Bez posiadania czasowego meldunku posiadanie abonamentu byłoby niemożliwe. Czy nadanie go było związane wyłącznie z owym abonamentem?